Μπάγερν-Βόννη 80-83: Έκανε break με τον Τζάκσον-Καρτράιτ!

Το δεύτερο break έκανε η Βόννη κερδίζοντας στο Μόναχο με 83-80 τη Μπάγερν που κινδυνεύει με αποκλεισμό

Το φάσμα του αποκλεισμού αντιμετωπίζει η Μπάγερν από την εντυ[πωσιακή Βόννη, καθώς ηττήθηκε (83-80) στο Μόναχο και με τη σειρά στο 2-2 η ομάδα του Αντρέα Τρινκιέρι κινδυνεύει με αποκλεισμό, καθώς το πέμπτο και τελευταίο ματς την προσεχή Τετάρτη (8/6) γίνεται εκτός έδρας!

Κορυφαίοι για τους νικητές οι Τζάκσον-Καρτράιτ (20 πόντοι, 4 ασίστ), Μόργκαν (16 πόντοι, 8 ριμπάουντ), Χόκινς (15 πόντοι), Κουλβιέτις (15 πόντοι) και Κέσενς (12 πόντοι, 5 ριμπάουντ).

Από την άλλη πλευρά, για την Μπάγερν ξεχώρισαν οι Γουάιλερ-Μπαμπ (16 πόντοι, 3 ασίστ), Ρούμπιτ (13 πόντοι, 8 ριμπάουντ) και Λούτσιτς (13 πόντοι).

Τα δεκάλεπτα: 26-24, 47-48, 64-66, 80-83.

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»