Χάος στη «Χάλα Πιονίρ» - Αποχώρησαν οι διαιτητές και διεκόπη το Παρτίζαν-Ερυθρός Αστέρας! (video)
Screenshot

Χάος στο Βελιγράδι και την αναμέτρηση της Παρτιζάν με τον Ερυθρό Αστέρα στον τρίτο τελικό της Αδριατικής λίγκας!

Πανικός στη «Χάλα Πιονίρ», αφού μετά τη ρίψη αντικειμένων και διαφόρων άλλων συμβάντων με το πρώτο ημίχρονο να είχε διάρκεια περίπου μίας ώρας το ματς οδηγήθηκε σε διακοπή!

Τα επεισόδια δε σταμάτησαν λεπτό στο «αιίωνιο» ντέρμπι της Σερβίας, αφού μετά την εκ νέου ρίψη αντικειμένων στο παρκέ ένας εκ των τριών διαιτητών χτυπήθηκε με τη διαιτητική τριάδα να αποχωρεί για τα αποδυτήρια και το ματς να διακόπτεται.

Μάλιστα και οι τρεις διαιτητές είναι επιπέδου Ευρωλίγκας, καθώς πρόκειται για τον Σλοβένους Ματέι Μπολτάουζερ και Μίλαν Νέντοβιτς, με τον Σέρβο Ούρος Νίκολιτς.

Αξίζει να σημειωθεί πως τη στιγμή της διακοπής η Παρτίζαν είχε ισχνό προβάδισμα μετά από τρίποντο του Κέβιν Πάντερ με 68-65.