ΠΑΟΚ-ΑΕΚ: Το... ονειρεμένο πρώτο δεκάλεπτο και το νταμπλ νταμπλ του Χάντερ! (photos)

ΠΑΟΚ-ΑΕΚ: Η ΑΕΚ έκανε ένα απίστευτο πρώτο δεκάλεπτο στην Πυλαίας, ενώ ο Βινς Χάντερ πέτυχε νταμπλ νταμπλ σε λιγότερο από 15 λεπτά!

Οι παίκτες του Λούκα Μπάνκι ξεκίνησαν... ονειρεμένα το πρώτο ματς με τον ΠΑΟΚ για τους «16» του Basketball Champions League και προηγήθηκαν με 28-4 στο 8ο λεπτό!

Τελικά, έκλεισαν το δεκάλεπτο προηγούμενοι με 30-11, μετρώντας 7/13 δίποντα, 4/8 τρίποντα, 4/4 βολές, 14 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 4 κλεψίματα και μόλις ένα λάθος! Την ώρα που ο ΠΑΟΚ είχε 3/10 δίποντα, 1/5 τρίποντα, 2/2 βολές, 7 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 4 λάθη.

Στα αξιοσημείωτα είναι και το γεγονός ότι ο Βινς Χάντερ έκανε νταμπλ νταμπλ από το πρώτο ημίχρονο, έχοντας παίξει λιγότερο από 15 λεπτά! Συγκεκριμένα, είχε 10 πόντους με 5/7 δίποντα, 0/1 βολή, 10 ριμπάουντ (τα 5 επιθετικά) και 2 ασίστ σε 14'21''!

Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ