Καρέ – καρέ η στιγμή που ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος ρεζίλεψε τον Ολυμπιακό (photos)
268 SHARES

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός: Οι «ερυθρόλευκοι» έφυγαν από το γήπεδο στο ημίχρονο μη αντέχοντας ακόμα μια ήττα από τους «πράσινους» κι ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος άφησε στον πάγκο τους ένα κόκκινο στρινγκ…

Απίστευτες καταστάσεις στο ΟΑΚΑ με τον Ολυμπιακό να διασύρει το ελληνικό μπάσκετ. Οι «ερυθρόλευκοι» αποχώρησαν στο ημίχρονο του αγώνα με τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ, έφυγαν από το γήπεδο με το σκορ στο 40-25 καθώς φαίνεται πως δεν άντεχαν να υποστούν ακόμα μια ήττα από τους «πράσινους».

Ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος βρέθηκε στο παρκέ για να μιλήσει με τους διαιτητές και τον κομισάριο του αγώνα, έτσι ώστε να δει τι θα συμβεί με το παιχνίδι. Όταν έγινε οριστικό πως δεν πρόκειται να βγει να παίξει ο Ολυμπιακός, ένας οπαδός του έδωσε ένα κόκκινο στρινγκ κι αυτός πήγε στον πάγκο των Πειραιωτών και το άφησε, κάνοντάς τους… ρεζίλι όσο ποτέ άλλοτε στο παρελθόν!