Μπεσίκτας-Προμηθέας 96-74: Συντριβή στην Πόλη (photos)

Βαριά ήττα (96-74) γνώρισε ο Προμηθέας Πατρών κόντρα στην Μπεσίκτας στην Κωνσταντινούπολη

Παρότι για ένα ημίχρονο ήταν ανταγωνιστικό ο Προμηθέας Πατρών κατέρρευσε στο δεύτερο και γνώρισε την ήττα με 96-74 από την Μπεσίκτας εκτός έδρας για το Basketball Champions League.

Πιο συγκεκριμένα οι παίκτες του Μάκη Γιατρά ήταν ανταγωνιστικοί στο πρώτο ημίχρονο και έβαλαν δύσκολα στην τούρκικη ομάδα πηγαίνοντας μάλιστα μπροστά στο σκορ με 42-38. Όμως στη συνέχεια κάτι η κούραση και από το ματς με τον Ολυμπιακό κάτι και η αστοχία έδωσαν στους Τούρκους το πάνω χέρι του ματς και την ευκαιρία να πάρουν μια εύκολη νίκη. Οι παίκτες του Ντούσκο Ιβάνοβιτς πραγματοποίησαν επιμέρους σκορ 58-32 και έφτασαν σε μια πολύ εύκολη νίκη κόντρα στον Προμηθέα.

Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός: Με Πετρούσεφ στην 12άδα για το Game 2 οι «ερυθρόλευκοι»