Χολαργός-Προμηθέας 57-69: Πέρασε δια χειρός Μπράουν (photos)

Με τον Ριόν Μπράουν να κάνει μια ακόμα εξαιρετική εμφάνιση ο Προμηθέας Πατρών επικράτησε με 69-55 του Χολαργού εκτός έδρας

Με οδηγό στην επίθεση τον Ριόν Μπράουν (19π.), ο Προμηθέας Πατρών πέρασε νικηφόρα από το «Αντώνης Τρίτσης», πανηγυρίζοντας την τρίτη εκτός έδρας νίκη του και τέταρτη στο σύνολο στο εφετινό πρωτάθλημα της Α1 Ανδρών. Οι Αχαιοί επικράτησαν με 69-57 του Χολαργού για την 6η αγωνιστική, υποχρεώνοντας τους γηπεδούχους στην τέταρτη απώλεια και πρώτη στο «σπίτι» τους.

Ένα ξέσπασμα του Προμηθέα στα τελευταία λεπτά της πρώτης περιόδου ήταν αρκετό για τους φιλοξενούμενους, προκειμένου να επιβάλουν το ρυθμό τους. Οι Αχαιοί «έκλεισαν» το δεκάλεπτο στο +4 (15-19), ενώ, κυριαρχώντας μέσα στην αντίπαλη ρακέτα, ξέφυγαν στο 17΄ με 13 πόντους (18-31), για να πάρουν το δρόμο προς τα αποδυτήρια στο +9 (32-41). Με τους παίκτες του Χολαργού να μην μπορούν να βρουν λύσεις από τα 6.75, ο Προμηθέας διατηρήθηκε σε απόσταση ασφαλείας στην τρίτη περίοδο (46-54 στο 30΄), ενώ στο 32΄ «καθάρισε» το ματς, ξεφεύγοντας με +14 (46-60)...

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ: Δείπνο συσπείρωσης από τον Λουτσέσκου πριν το μεγάλο ντέρμπι τίτλου
NBA: Πάσχει από παράλυση Bell ο Τζοέλ Εμπίντ
Αποχαιρετιστήριο Eurojackpot πάρτι στη Μαρίνα Σάττι
Λευτέρης Πετρούνιας: Ραντεβού με την Ιστορία για τον «άρχοντα των κρίκων» - Ώρα τελικού στο Ρίμινι