Κύπελλο Ελλάδας: Ντέρμπι Παναθηναϊκού Superfoods - ΠΑΟΚ στα προημιτελικά
SHARE

Κύπελλο Ελλάδας: Ντέρμπι Παναθηναϊκού Superfoods - ΠΑΟΚ στα προημιτελικά

Ένα δυνατό… ζευγάρι έβγαλε στα προημιτελικά η κλήρωση για το Κύπελλο Ελλάδας, καθώς οι «πράσινοι» θα αντιμετωπίσουν τον «Δικέφαλο του Βορρά».

Η κλήρωση πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Τετάρτης (7/9) σε κεντρικό ξενοδοχείο της Αθήνας και βγήκε ένα δυνατό ζευγάρι. Ο Παναθηναϊκός Superfoods θα παίξει κόντρα στον ΠΑΟΚ, σε αναμέτρηση που θα διεξαχθεί στο ΟΑΚΑ στις 5 Οκτωβρίου.

Πιο… εύκολο έργο έχει ο Ολυμπιακός, ο οποίος θα αντιμετωπίσει στο ΣΕΦ τον Κολοσσό Ρόδου, ενώ ακόμα πιο… άνετη ήταν η κλήρωση για την ΑΕΚ και τον Άρη, οι οποίοι θα μάθουν τον αντίπαλό τους από τα ζευγάρια της προηγούμενης φάσης.

Συγκεκριμένα, στην πρώτη φάση μετέχουν οι 16 ομάδες της Α2. Οι αναμετρήσεις θα γίνουν στις 17/9 και στις 21/9 θα γίνει η πρώτη αγωνιστική για την δεύτερη φάση, όπου θα πάρουν μέρος και οι ομάδες της Basket League, πλην της πρώτης εξάδας. Μετά την αποχώρηση της Κηφισιάς, την θέση πήρε ως πρώτος επιλαχών ο Κολοσσός.

Παράλληλα, εκκρεμεί η απόφαση της Ομοσπονδίας για την ομάδα που θα αγωνιστεί ως 14η στην Α1 Ανδρών και την θέση διεκδικούν οι Αρκαδικός, Καβάλα, Ηράκλειο, Πανιώνιος και Ηρακλής. Γηπεδούχος είναι πάντα η ομάδα μικρότερης κατηγορίας, ανεξαρτήτως κλήρωσης.

Συνοπτικά το πρόγραμμα:

Α' Φάση - Σάββατο 17/09/2016
Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
01. ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
02. ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
03. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ
04. ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
05. ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
06. ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ
07. ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
08. ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ - ΧΟΛΑΡΓΟΥ
09. ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ
10. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
11. ΑΜΣ ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ
12. ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
13. ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
14. ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ 1928
15. ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ
16. ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ
---------------------------------
01.ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
02.ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
03.ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ - ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ 1928
04.ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
05.ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
06.ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
07.ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΜΣ ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ
08.ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ

Β' Φάση / 1η Αγωνιστική - Τετάρτη 21/09/2016
Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

01. ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ ΚΑΕ
02. ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΚΑΕ
03. ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ ΚΑΕ
04. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ ΚΑΕ
05. ΑΕ ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΚΑΕ
06. ΤΡΙΚΑΛΑ BC ΚΑΕ
07. ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ
08. ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ
09. ΝΙΚΗΤΗΣ Α1
10. ΝΙΚΗΤΗΣ Α2
11. ΝΙΚΗΤΗΣ Α3
12. ΝΙΚΗΤΗΣ Α4
13. ΝΙΚΗΤΗΣ Α5
14. ΝΙΚΗΤΗΣ Α6
15. ΝΙΚΗΤΗΣ Α7
16. ΝΙΚΗΤΗΣ Α8
---------------------------------
09.ΝΙΚΗΤΗΣ Α3 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α1
10.ΟΜΑΔΑ X - ΡΕΘΥΜΝΟ ΚΑΕ
11.ΝΙΚΗΤΗΣ Α5 - ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΚΑΕ
12.ΝΙΚΗΤΗΣ Α4 - ΓΣ ΚΥΜΗΣ
13.ΝΙΚΗΤΗΣ Α2 - ΛΑΥΡΙΟ ΓΣ
14.ΤΡΙΚΑΛΑ BC ΚΑΕ - ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
15.ΝΙΚΗΤΗΣ Α7 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α8
16.ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ ΚΑΕ - ΝΙΚΗΤΗΣ Α6

Β' Φάση / 2η Αγωνιστική - Σάββατο 24/09/2016
17.ΝΙΚΗΤΗΣ Α12 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α10
18.ΝΙΚΗΤΗΣ Α14 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α13
19.ΝΙΚΗΤΗΣ Α15 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α9
20.ΝΙΚΗΤΗΣ Α16 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α11

Β' Φάση / 3η Αγωνιστική - Τετάρτη 01/10/2016
21.ΝΙΚΗΤΗΣ Α20 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α18
22.ΝΙΚΗΤΗΣ Α17 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α19

Γ'Φάση (Προημιτελικοί Αγώνες) / Τετάρτη 07/10/2015
1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΚΑΕ
2. ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΚΑΕ
3. ΠΑΟΚ ΚΑΕ
4. ΑΡΗΣ ΚΑΕ
5. ΑΕΚ ΝΕΑ ΚΑΕ
6. ΡΕΘΥΜΝΟ ΚΑΕ
7. ΝΙΚΗΤΗΣ Α21
8. ΝΙΚΗΤΗΣ Α22
---------------------------------
23.ΑΕΚ ΚΑΕ - ΝΙΚΗΤΗΣ Α21
24.ΑΡΗΣ ΚΑΕ - ΝΙΚΗΤΗΣ Α22
25.ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΚΑΕ - ΠΑΟΚ ΚΑΕ
26.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΚΑΕ - ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ ΚΑΕ

Δ' Φάση - Ημιτελικοί Αγώνες - Κυριακή 15/01/2017
27. -
28. -

Ε' Φάση - Τελικός - Κυριακή 19/02/2017
29. Νικητής Α27 - Νικητής Α28

Δεν θα πιστεύετε τι ζήτησε να μάθει η Σοφία Φαραζή από τους «Κου κου» μέσω του Αντίνοου Αλμπάνη
Δεν θα πιστεύετε τι ζήτησε να μάθει η Σοφία Φαραζή από τους «Κου κου» μέσω του Αντίνοου Αλμπάνη
Πρόστιμα σε ΠΑΣ Γιάννινα και ΑΕΛ
Πρόστιμα σε ΠΑΣ Γιάννινα και ΑΕΛ
Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ: Ξεπέρασε Γκάλη και Τσαρτσαρή ο Καλάθης
Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ: Ξεπέρασε Γκάλη και Τσαρτσαρή ο Καλάθης
Νέος γυμναστής στον Αστέρα Τρίπολης
Νέος γυμναστής στον Αστέρα Τρίπολης


Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies