2ος Όμιλος Βορρά: Χαμός στην κορυφή
SHARE

2ος Όμιλος Βορρά: Χαμός στην κορυφή

Η μάχη για την άνοδο στη Β’ Εθνική καλά κρατεί στο 2ο Όμιλο Βορρά της Γ’ Εθνικής, με τέσσερις ομάδες να διεκδικούν τα δύο «εισιτήρια».

Το Ανατόλια επιβλήθηκε με 76-71 του Ζέφυρου και παρέμεινε πρώτο, ακολουθούμενο από την Ασπίδα Ξάνθης που διέλυσε με 104-45 τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης, την Ευκαρπία που συνέτριψε με 107-66 τον Απόλλωνα Αρναίας και την Κομοτηνή που κέρδισε με 77-72 τον Ιωνικό Ιωνίας. Το «διπλό» πανηγύρισε η ΜΕΝΤ, 63-62 την Αγία Βαρβάρα, όπως και ο Μαντουλίδης που έκαμψε με 69-67 το εμπόδιο του Μακεδονικού. Ρεπό είχαν οι Τιτάνες Δράμας. Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου Βορρά της Γ’ Εθνικής

Μακεδονικός - Μαντουλίδης 67-69

Διαιτητές: Φουτζήλας, Χ. Παπαδόπουλος.
Δεκάλεπτα: 21-19, 39-37, 47-53, 67-69.
Μακεδονικός (Μπουσβάρος): Μποβασιανός 7, Χριστοδούλου 20, Κωνσταντινίδης, Παπαδόπουλος 3 (1), Γρηγορίου 17 (1), Πηλακούτας 4, Φωτιάδης, Νικάκης 8, Λουλουδιάδης 2, Καλτσίδης 6 (2).
Μαντουλίδης (Δημητρίου): Ανδρεάδης 2, Θωμαΐδης 10, Τσεσμετζής 2, Καμάρας 5, Κουζέλογλου 17 (1), Γαϊτανίδης, Γράβας 15, Αλ. Θεοδωρίδης 9 (1), Παπαθανασίου 2, Παπαδόπουλος 7, Γκαβέζος.

Ευκαρπία - Απόλλωνας Αρναίας 107-66

Διαιτητές: Πετανίδου, Μπίκης.
Δεκάλεπτα: 37-15, 65-30, 83-49, 107-66.
Ευκαρπία (Αντωνιάδης): Κουπαράνης 5 (1), Παπαευαγγέλου 12, Χατζημιχαηλίδης 5 (1), Κοϊμτζόγλου 16 (4), Αρνίδης 14 (3), Μπάκος 8, Λεοντής, Καρούζος 3 (1), Κολώτσιος 12 (1), Μανδάνης 4, Παρασκευόπουλος 12, Ζησόπουλος 6, Βλάχος 10 (2).
Απόλλωνας Αρναίας (Εφραιμίδης): Κοτζαγιάννης 31, Τσούλης 11, Κ. Χαριστός (1), Λαλιώτης, Τρεμόπουλος 5, Σ. Χαριστός 11, Απεσλίδης 3, Καμβάκης.

Ανατόλια - Ζέφυρος 76-71

Διαιτητές: Σιταρίδης, Μανιός.
Δεκάλεπτα: 18-21, 46-38, 64-50, 76-71.
Ανατόλια (Τσούρμας): Παυλέας 13, Τζουβάρας 10 (1), Τριανταφυλλίδης 13 (1), Μουτσιαράς 16, Βεργίνης 15, Χαντζίδης 9, Θώμος.
Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Τσιμπής 15, Μυλωνάς 12, Κλουντζός 4, Σουλάκης, Στυλιανού 7 (1), Βαλαβανίδης 17, Καραϊσκος 5 (1), Καναράς, Αλεξανδρίδης 11 (3).

Ιωνικός Ιωνίας - Κομοτηνή 72-77

Διαιτητές: Παργιανόπουλος, Τσουμαχίδης.
Δεκάλεπτα: 16-24, 42-36, 55-62, 72-77.
Ιωνικός Ιωνίας (Αγγέλης): Γουνιώτης 12, Κουρκουνάσιος , Παναγιώτου 13 (1), Ζεϊμπέκης 4, Γιαχανατζής 16 (2), Μαύρος 6 (1), Φλιάτης Γιάννης 5 (1), Σαρρής, Φλιάτης Γιώργος 16.
Κομοτηνή (Λεμονίδης): Πανταζής, Σταματέλος, Διαμαντίδης 7 (1), Μασλαρινός 17 (3), Λεχούδης 10, Ντίνας 10 (2), Μπεκρής 12 (2), Βελή 7, Στασινόπουλος 6, Χαλίλ 8.

Ασπίδα Ξάνθης - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 104-45

Διαιτητές: Ρούκας, Ντούρας.
Δεκάλεπτα: 31-10, 49-19, 84-33, 104-45.
Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος): Δενδρινός 12 (3), Οικονόμου 5 (1), Γρούδος 5, Σταμπουλής 4, Στεφανίδης 8 (2), Καραμπέκης 7 (1), Κουτσογιάννης 20 (1), Λιβισιάνος 3, Τατάρης 16 (2), Κωστάκης, Πετς 12, Σιώρας Κουμπάνης 5, Καλαματιανός 7 (1).
Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Κανδύλης): Ξένος 19 (4), Παπαλαμπίδης 2, Γεροντίτης 8, Θεοχαρίδης 7 (1) Τσιτσικλής 5 (1) Μπαταλίδης 4.

Αγ. Βαρβάρα - ΜΕΝΤ 62-63

Διαιτητές: Μπακάλης, Λαμπρίδης.
Δεκάλεπτα: 13-20, 28-42, 45-52, 62-63.
Αγία Βαρβάρα (Μαγιάννης): Μαλαθούνης 2, Καρατσομπάνης 18 (1), Λαμπρόπουλος 3 (1), Γ. Σουλίδης, Μουσίκας 3 (1), Αθανασιάδης 24 (2), Πιεβάλιτσα 4, Χαριζάνης 6, Φασουλάς 2, Μητρούλης.
ΜΕΝΤ (Αμπατζάς): Τσινόπουλος 19 (3), Αντωνιάδης 5 (1), Ρίζος 3, Ελευθεριάδης 18, Λεμονίδης, Γεωργιάδης 16 (1), Βρέττας, Κοκολάκης 2.

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV.


Οι επίμαχες φάσεις του Απόλλων Σμύρνης-Λεβαδειακός (video)
Οι επίμαχες φάσεις του Απόλλων Σμύρνης-Λεβαδειακός (video)
ΠΑΟΚ: Η άμυνα των ρεκόρ
ΠΑΟΚ: Η άμυνα των ρεκόρ
Τρόμος στην άσφαλτο: 22 νεκροί και 37 τραυματίες σε μετωπική σύγκρουση λεωφορείων
Τρόμος στην άσφαλτο: 22 νεκροί και 37 τραυματίες σε μετωπική σύγκρουση λεωφορείων
Ολυμπιακός: Γκολ με κεφαλιά για Λάζαρο μετά από 11 χρόνια
Ολυμπιακός: Γκολ με κεφαλιά για Λάζαρο μετά από 11 χρόνια

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies