2ος Όμιλος Βορρά: Χαμός στην κορυφή

2ος Όμιλος Βορρά: Χαμός στην κορυφή

Η μάχη για την άνοδο στη Β’ Εθνική καλά κρατεί στο 2ο Όμιλο Βορρά της Γ’ Εθνικής, με τέσσερις ομάδες να διεκδικούν τα δύο «εισιτήρια».

Το Ανατόλια επιβλήθηκε με 76-71 του Ζέφυρου και παρέμεινε πρώτο, ακολουθούμενο από την Ασπίδα Ξάνθης που διέλυσε με 104-45 τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης, την Ευκαρπία που συνέτριψε με 107-66 τον Απόλλωνα Αρναίας και την Κομοτηνή που κέρδισε με 77-72 τον Ιωνικό Ιωνίας. Το «διπλό» πανηγύρισε η ΜΕΝΤ, 63-62 την Αγία Βαρβάρα, όπως και ο Μαντουλίδης που έκαμψε με 69-67 το εμπόδιο του Μακεδονικού. Ρεπό είχαν οι Τιτάνες Δράμας. Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου Βορρά της Γ’ Εθνικής

Μακεδονικός - Μαντουλίδης 67-69

Διαιτητές: Φουτζήλας, Χ. Παπαδόπουλος.
Δεκάλεπτα: 21-19, 39-37, 47-53, 67-69.
Μακεδονικός (Μπουσβάρος): Μποβασιανός 7, Χριστοδούλου 20, Κωνσταντινίδης, Παπαδόπουλος 3 (1), Γρηγορίου 17 (1), Πηλακούτας 4, Φωτιάδης, Νικάκης 8, Λουλουδιάδης 2, Καλτσίδης 6 (2).
Μαντουλίδης (Δημητρίου): Ανδρεάδης 2, Θωμαΐδης 10, Τσεσμετζής 2, Καμάρας 5, Κουζέλογλου 17 (1), Γαϊτανίδης, Γράβας 15, Αλ. Θεοδωρίδης 9 (1), Παπαθανασίου 2, Παπαδόπουλος 7, Γκαβέζος.

Ευκαρπία - Απόλλωνας Αρναίας 107-66

Διαιτητές: Πετανίδου, Μπίκης.
Δεκάλεπτα: 37-15, 65-30, 83-49, 107-66.
Ευκαρπία (Αντωνιάδης): Κουπαράνης 5 (1), Παπαευαγγέλου 12, Χατζημιχαηλίδης 5 (1), Κοϊμτζόγλου 16 (4), Αρνίδης 14 (3), Μπάκος 8, Λεοντής, Καρούζος 3 (1), Κολώτσιος 12 (1), Μανδάνης 4, Παρασκευόπουλος 12, Ζησόπουλος 6, Βλάχος 10 (2).
Απόλλωνας Αρναίας (Εφραιμίδης): Κοτζαγιάννης 31, Τσούλης 11, Κ. Χαριστός (1), Λαλιώτης, Τρεμόπουλος 5, Σ. Χαριστός 11, Απεσλίδης 3, Καμβάκης.

Ανατόλια - Ζέφυρος 76-71

Διαιτητές: Σιταρίδης, Μανιός.
Δεκάλεπτα: 18-21, 46-38, 64-50, 76-71.
Ανατόλια (Τσούρμας): Παυλέας 13, Τζουβάρας 10 (1), Τριανταφυλλίδης 13 (1), Μουτσιαράς 16, Βεργίνης 15, Χαντζίδης 9, Θώμος.
Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Τσιμπής 15, Μυλωνάς 12, Κλουντζός 4, Σουλάκης, Στυλιανού 7 (1), Βαλαβανίδης 17, Καραϊσκος 5 (1), Καναράς, Αλεξανδρίδης 11 (3).

Ιωνικός Ιωνίας - Κομοτηνή 72-77

Διαιτητές: Παργιανόπουλος, Τσουμαχίδης.
Δεκάλεπτα: 16-24, 42-36, 55-62, 72-77.
Ιωνικός Ιωνίας (Αγγέλης): Γουνιώτης 12, Κουρκουνάσιος , Παναγιώτου 13 (1), Ζεϊμπέκης 4, Γιαχανατζής 16 (2), Μαύρος 6 (1), Φλιάτης Γιάννης 5 (1), Σαρρής, Φλιάτης Γιώργος 16.
Κομοτηνή (Λεμονίδης): Πανταζής, Σταματέλος, Διαμαντίδης 7 (1), Μασλαρινός 17 (3), Λεχούδης 10, Ντίνας 10 (2), Μπεκρής 12 (2), Βελή 7, Στασινόπουλος 6, Χαλίλ 8.

Ασπίδα Ξάνθης - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 104-45

Διαιτητές: Ρούκας, Ντούρας.
Δεκάλεπτα: 31-10, 49-19, 84-33, 104-45.
Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος): Δενδρινός 12 (3), Οικονόμου 5 (1), Γρούδος 5, Σταμπουλής 4, Στεφανίδης 8 (2), Καραμπέκης 7 (1), Κουτσογιάννης 20 (1), Λιβισιάνος 3, Τατάρης 16 (2), Κωστάκης, Πετς 12, Σιώρας Κουμπάνης 5, Καλαματιανός 7 (1).
Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Κανδύλης): Ξένος 19 (4), Παπαλαμπίδης 2, Γεροντίτης 8, Θεοχαρίδης 7 (1) Τσιτσικλής 5 (1) Μπαταλίδης 4.

Αγ. Βαρβάρα - ΜΕΝΤ 62-63

Διαιτητές: Μπακάλης, Λαμπρίδης.
Δεκάλεπτα: 13-20, 28-42, 45-52, 62-63.
Αγία Βαρβάρα (Μαγιάννης): Μαλαθούνης 2, Καρατσομπάνης 18 (1), Λαμπρόπουλος 3 (1), Γ. Σουλίδης, Μουσίκας 3 (1), Αθανασιάδης 24 (2), Πιεβάλιτσα 4, Χαριζάνης 6, Φασουλάς 2, Μητρούλης.
ΜΕΝΤ (Αμπατζάς): Τσινόπουλος 19 (3), Αντωνιάδης 5 (1), Ρίζος 3, Ελευθεριάδης 18, Λεμονίδης, Γεωργιάδης 16 (1), Βρέττας, Κοκολάκης 2.

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV.



Θρήνος για τον Σον Τζέιμς - Πέθανε η σύζυγός του
Θρήνος για τον Σον Τζέιμς - Πέθανε η σύζυγός του
Η Βίρτους έστειλε την Εφές... σπίτι της και πάει στην Μπασκόνια για την πρόκριση στα playoffs
Η Βίρτους έστειλε την Εφές... σπίτι της και πάει στην Μπασκόνια για την πρόκριση στα playoffs
«Πάρτι» της Παρί Σεν Ζερμέν στη Βαρκελώνη και ραντεβού με Ντόρτμουντ στα ημιτελικά
«Πάρτι» της Παρί Σεν Ζερμέν στη Βαρκελώνη και ραντεβού με Ντόρτμουντ στα ημιτελικά
Θρίαμβος για το Περιστέρι του Σπανούλη - Ιστορική πρόκριση στο Final Four του BCL
Θρίαμβος για το Περιστέρι του Σπανούλη - Ιστορική πρόκριση στο Final Four του BCL
©2011-2024 Onsports.gr - All rights reserved