NCAA: «Τεράστιο» Κεντάκι (videos)
SHARE

NCAA: «Τεράστιο» Κεντάκι (videos)

Η αήττητη πορεία του Ουίτσιτα Στέιτ (35-1, 18-0 MVC) διακόπηκε με αποκλεισμό από τα playoffs του NCAA, καθώς ηττήθηκε με 78-76 από το Κεντάκι (26-10, 12-6 SEC).

Το κολέγιο του Τζον Καλιπάρι ευνοήθηκε από 20 πόντους του Άντριου Χάρισον, 19 του Άαρον Χάρισον και 13 του Τζούλιους Ραντλ, ενώ στα των εκπλήξεων ο Άντριου Ουίγκινς απογοήτευσε και το Κάνσας (25-10, 14-4 Big 12) έχασε με 60-57 από το Στάνφορντ (23-12, 10-8 Pac-12). Στο Sweet Sixteen πέρασαν το Αριζόνα (32-4, 15-3 Pac-12) διαλύοντας το Γκονζάγκα (29-7, 15-3 WCC) με 84-61 και το Βιρτζίνια (30-6, 16-2 ACC) με 78-60 εναντίον του Μέμφις (24-10, 12-6 AAC), ενώ το Μπέιλορ (26-11, 9-9 Big 12) συνέτριψε το Κρέιτον (27-8, 14-4 Big East) με 85-55.

Από την πλευρά του, το Νορθ Καρολάινα (24-10, 13-5 ACC) δεν πρόλαβε να καλέσει κρίσιμο τάιμ-άουτ και ηττήθηκε με 85-83 από το Αϊόβα Στέιτ (28-7, 11-7 Big 12), ενώ το Τενεσί (24-12, 11-7 SEC) επικράτησε του Μέρσερ (27-9, 14-4 A-Sun) με 83-63 και το UCLA (28-8, 12-6 Pac-12) με 77-60 του Στέφεν Φ. Όστιν (32-3, 18-0 Southland). Τέλος, στο NIT το Κλέμσον (22-12, 10-8 ACC) πήρε δραματικό 50-49 σε βάρος του Ιλινόις (20-15, 7-11 Big Ten), ενώ το Μινεσότα (22-13, 8-10 Big Ten) κέρδισε το Σεντ Μέρις (23-12, 11-7 WCC) με 63-55 και το Σάουδερν Μις (29-6, 13-3 C-USA) κατέβαλε το Μιζούρι (23-12, 9-9 SEC) με 71-63.

Παρακάτω το υπόλοιπο πρόγραμμα των playoffs του NCAΑ:
South Regional

First Four (18/03)
1-Μάουντ Σεντ Μέρι-ΑΛΜΠΑΝΙ (Ντέιτον)

Φάση των «64» (20-21/03)
2-ΦΛΟΡΙΝΤΑ-Άλμπανι (Ορλάντο)
3-Κολοράντο-ΠΙΤΣMΠΟΥΡΓΚ (Ορλάντο)
4-Βιρτζίνια Κόμονγουελθ-ΣΤΕΦΕΝ Φ. ΟΣΤΙΝ (Σαν Ντιέγκο)
5-UCLA-Τούλσα (Σαν Ντιέγκο)
6-Οχάιο Στέιτ-ΝΤΕΪΤΟΝ (Μπάφαλο)
7-ΣΙΡΑΚΙΟΥΖ-Ουέστερν Μίσιγκαν (Μπάφαλο)
8-Νιου Μέξικο-ΣΤΑΝΦΟΡΝΤ (Σεντ Λούις)
9-ΚΑΝΣΑΣ-Ίστερν Κεντάκι (Σεντ Λούις)

Φάση των «32» (22-23/03)
10-ΦΛΟΡΙΝΤΑ-Πίτσμπουργκ (Ορλάντο)
11-Στέφεν Φ. Όστιν-UCLA (Σαν Ντιέγκο)
12-ΝΤΕΪΤΟΝ-Σίρακιουζ (Μπάφαλο)
13-ΣΤΑΝΦΟΡΝΤ-Κάνσας (Σεντ Λούις)

Sweet Sixteen (27/03)
14-Φλόριντα-UCLA (Μέμφις)
15-Ντέιτον-Στάνφορντ (Μέμφις)

Elite Eight (29/03)
16-Νικητές 14-15 (Μέμφις)

West Regional

Φάση των «64» (20-21/03)
17-ΑΡΙΖΟΝΑ-Ουέμπερ Στέιτ (Σαν Ντιέγκο)
18-ΓΚΟΝΖΑΓΚΑ-Οκλαχόμα Στέιτ (Σαν Ντιέγκο)
19-Οκλαχόμα-ΝΟΡΘ ΝΤΑΚΟΤΑ ΣΤΕΪΤ (Σποκέιν)
20-ΣΑΝ ΝΤΙΕΓΚΟ ΣΤΕΪΤ-Νιου Μέξικο Στέιτ (Σποκέιν)
21-ΜΠΕΪΛΟΡ-Νεμπράσκα (Σαν Αντόνιο)
22-ΚΡΕΪΤΟΝ-Λουιζιάνα Λαφαγιέτ (Σαν Αντόνιο)
23-ΌΡΕΓΚΟΝ-Μπρίχαμ Γιανγκ (Μιλγουόκι)
24-ΟΥΙΣΚΟΝΣΙΝ-Αμέρικαν (Μιλγουόκι)

Φάση των «32» (22-23/03)
25-ΑΡΙΖΟΝΑ-Γκονζάγκα (Σαν Ντιέγκο)
26-Νορθ Ντακότα Στέιτ-ΣΑΝ ΝΤΙΕΓΚΟ ΣΤΕΪΤ (Σποκέιν)
27-ΜΠΕΪΛΟΡ-Κρέιτον (Σαν Αντόνιο)
28-Όρεγκον-ΟΥΙΣΚΟΝΣΙΝ (Μιλγουόκι)

Sweet Sixteen (27/03)
29-Αριζόνα-Σαν Ντιέγκο Στέιτ (Άναχαϊμ)
30-Μπέιλορ-Ουισκόνσιν (Άναχαϊμ)

Elite Eight (29/03)
31-Νικητές 29-30 (Άναχαϊμ)

Midwest Regional

First Four (18-19/03)
32-ΚΑΛ ΠΟΛΙ-Τέξας Σάουδερν (Ντέιτον)
33-ΝΟΡΘ ΚΑΡΟΛΑΪΝΑ ΣΤΕΪΤ-Ξαβιέρ (Ντέιτον)
34-Αϊόβα-ΤΕΝΕΣΙ (Ντέιτον)

Φάση των «64» (20-21/03)
35-ΟΥΙΤΣΙΤΑ ΣΤΕΪΤ-Καλ Πόλι (Σεντ Λούις)
36-ΚΕΝΤΑΚΙ-Κάνσας Στέιτ (Σεντ Λούις)
37-ΣΕΝΤ ΛΟΥΙΣ-Νορθ Καρολάινα Στέιτ (Ορλάντο)
38-ΛΟΥΙΣΒΙΛ-Μανχάτατ (Ορλάντο)
39-ΜΙΣΙΓΚΑΝ-Ουόφορντ (Μιλγουόκι)
40-ΤΕΞΑΣ-Αριζόνα Στέιτ (Μιλγουόκι)
41-Ντιουκ-ΜΕΡΣΕΡ (Ράλεϊ)
42-Μασατούσετς-ΤΕΝΕΣΙ (Ράλεϊ)

Φάση των «32» (22-23/03)
43-Ουίτσιτα Στέιτ-ΚΕΝΤΑΚΙ (Σεντ Λούις)
44-Σεντ Λούις-ΛΟΥΙΣΒΙΛ (Ορλάντο)
45-ΜΙΣΙΓΚΑΝ-Τέξας (Μιλγουόκι)
46-Μέρσερ-ΤΕΝΕΣΙ (Ράλεϊ)

Sweet Sixteen (28/03)
47-Κεντάκι-Λούισβιλ (Ιντιανάπολις)
48-Μίσιγκαν-Τενεσί (Ιντιανάπολις)

Elite Eight (30/03)
49-Νικητές 47-48 (Ιντιανάπολις)

East Regional

Φάση των «64» (20-21/03)
50-ΒΙΡΤΖΙΝΙΑ-Κόσταλ Καρολάινα (Ράλεϊ)
51-ΜΕΜΦΙΣ-Τζορτζ Ουάσινγκτον (Ράλεϊ)
52-Σινσινάτι-ΧΑΡΒΑΡΝΤ (Σποκέιν)
53-ΜΙΣΙΓΚΑΝ ΣΤΕΪΤ-Ντέλαγουερ (Σποκέιν)
54-ΝΟΡΘ ΚΑΡΟΛΑΪΝΑ-Πρόβιντενς (Σαν Αντόνιο)
55-ΑΪΟΒΑ ΣΤΕΪΤ-Νορθ Καρολάινα Σέντραλ (Σαν Αντόνιο)
56-ΚΟΝΕΚΤΙΚΑΤ-Σεντ Τζόζεφς (Μπάφαλο)
57-ΒΙΛΑΝΟΒΑ-Μιλγουόκι (Μπάφαλο)

Φάση των «32» (22-23/03)
58-ΒΙΡΤΖΙΝΙΑ-Μέμφις (Ράλεϊ)
59-Χάρβαρντ-ΜΙΣΙΓΚΑΝ ΣΤΕΪΤ (Σποκέιν)
60-Νορθ Καρολάινα-ΑΪΟΒΑ ΣΤΕΪΤ (Σαν Αντόνιο)
61-ΚΟΝΕΚΤΙΚΑΤ-Βιλανόβα (Μπάφαλο)

Sweet Sixteen (28/03)
62-Βιρτζίνια-Μίσιγκαν Στέιτ (Νέα Υόρκη)
63-Αϊόβα Στέιτ-Κονέκτικατ (Νέα Υόρκη)

Elite Eight (30/03)
64-Νικητές 62-63 (Νέα Υόρκη)

Final Four (Άρλινγκτον, Τέξας)

Ημιτελικοί (05/04)
Νικητές 16, 31, 49 και 64

Τελικός (07/04)
Νικητές ημιτελικών

To υπόλοιπο πρόγραμμα του ΝΙΤ:
Πρώτος Γύρος (18-19/03)
1-ΣΑΟΥΔΕΡΝ ΜΕΘΟΝΤΙΣΤ-Ιρβάιν
2-Σαν Φρανσίσκο-ΛΟΥΙΖΙΑΝΑ ΣΤΕΪΤ
3-ΚΑΛΙΦΟΡΝΙΑ-Γιούτα Βάλεϊ
4-ΑΡΚΑΝΣΑΣ-Ιντιάνα Στέιτ
5-Σεντ Τζονς-ΡΟΜΠΕΡΤ ΜΟΡΙΣ
6-Γκριν Μπέι-ΜΠΕΛΜΟΝΤ
7-ΙΛΙΝΟΪΣ-Μπόστον Γιουνιβέρσιτι
8-ΚΛΕΜΣΟΝ-Τζόρτζια Στέιτ
9-ΜΙΝΕΣΟΤΑ-Χάι Πόιντ
10-ΣΕΝΤ ΜΕΡΙΣ-Γιούτα
11-ΜΙΖΟΥΡΙ-Ντέιβιντσον
12-ΣΑΟΥΔΕΡΝ ΜΙΣ-Τολέντο
13-ΦΛΟΡΙΝΤΑ ΣΤΕΪΤ-Φλόριντα Γκολφ Κοστ
14-ΤΖΟΡΤΖΤΑΟΥΝ-Ουέστ Βιρτζίνια
15-ΤΖΟΡΤΖΙΑ-Βερμόντ
16-ΛΟΥΙΖΙΑΝΑ ΤΕΚ-Αϊόνα

Δεύτερος Γύρος (20-24/03)
17-Σάουδερν Μέθοντιστ-Λουιζιάνα Στέιτ
18-Καλιφόρνια-Αρκάνσας
19-Ρόμπερτ Μόρις-ΜΠΕΛΜΟΝΤ
20-Ιλινόις-ΚΛΕΜΣΟΝ
21-ΜΙΝΕΣΟΤΑ-Σεντ Μέρις
22-Μιζούρι-ΣΑΟΥΔΕΡΝ ΜΙΣ
23-Φλόριντα Στέιτ-Τζορτζτάουν
24-Τζόρτζια-ΛΟΥΙΖΙΑΝΑ ΤΕΚ

Προημιτελικά (25-26/03)
25-Νικητές 17-18
26-Μπέλμοντ-Κλέμσον
27-Μινεσότα-Σάουδερν Μις
28-Νικητής 23-Λουιζιάνα Τεκ

Ημιτελικά (01/04)
29-Νικητές 25-26
30-Νικητές 27-28

Τελικός (03/04)
Νικητές 29-30

Το υπόλοιπο πρόγραμμα του CBI:
Πρώτος γύρος (19/03)
1-ΤΕΞΑΣ A&M-Ουαϊόμινγκ
2-ΙΛΙΝΟΪΣ ΣΤΕΪΤ-Μόρχεντ Στέιτ
3-Όρεγκον Στέιτ-ΡΑΝΤΦΟΡΝΤ
4-ΟΛΝΤ ΝΤΟΜΙΝΙΟΝ-Σάουθ Ντακότα Στέιτ
5-Τέξας Ελ Πάσο-ΦΡΕΖΝΟ ΣΤΕΪΤ
6-Τουλέιν-ΠΡΙΝΣΕΤΟΝ
7-ΠΕΝ ΣΤΕΪΤ-Χάμπτον
8-ΣΙΕΝΑ-Στόνι Μπρουκ

Προημιτελικά (24/03)
9-Ιλινόις Στέιτ-Τέξας Α&Μ
10-Ολντ Ντομίνιον-Ράντφορντ
11-Πρίνσετον-Φρέζνο Στέιτ
12-Σιένα-Πεν Στέιτ

Ημιτελικά (26/03)
13-Νικητές 10-9
14-Νικητές 12-11

Τελικοί (31/03, 02/04 και 04/04)
Νικητές 14-13

Και το υπόλοιπο πρόγραμμα του College Insider:
Πρώτος γύρος
17/03: Μπράουν-ΧΟΛΙ ΚΡΟΣ
18/03: Κανίσιους-ΒΙΡΤΖΙΝΙΑ ΜΙΛΙΤΕΡΙ
18/03: Ιστ Καρολάινα-ΡΑΪΤ ΣΤΕΪΤ
18/03: ΙΣΤΕΡΝ ΜΙΣΙΓΚΑΝ-Νόρφολκ Στέιτ
18/03: ΙΣΤ ΤΕΝΕΣΙ ΣΤΕΪΤ-Τσατανούγκα
18/03: Βαλπαράισο-ΚΟΛΟΥΜΠΙΑ
18/03: ΣΑΜ ΧΙΟΥΣΤΟΝ-Αλαμπάμα Στέιτ
18/03: ΣΑΝ ΝΤΙΕΓΚΟ-Πόρτλαντ Στέιτ
19/03: ΓΕΪΛ-Κουνίπιακ
19/03: Σάουθ Καρολάινα Απστέιτ-ΤΟΟΥΣΟΝ
19/03: ΟΧΑΪΟ-Κλίβελαντ Στέιτ
19/03: ΙΝΤΙΑΝΑ ΠΕΡΝΤΙΟΥ ΦΟΡΤ ΟΥΕΪΝ-Άκρον
19/03: Μιζούρι Στέιτ-ΜΑΡΕΪ ΣΤΕΪΤ
19/03: ΝΕΜΠΡΑΣΚΑ ΟΜΑΧΑ-Νορθ Ντακότα
19/03: Νόρδερν Κολοράντο-ΤΕΞΑΣ Α&Μ ΚΟΡΠΟΥΣ ΚΡΙΣΤΙ
19/03: Γκραντ Κάνιον-ΠΑΣΙΦΙΚ

Δεύτερος Γύρος
21/03: Ιστ Τενεσί Στέιτ-ΤΟΟΥΣΟΝ
22/03: ΒΙΡΤΖΙΝΙΑ ΜΙΛΙΤΕΡΙ-Ιντιάνα Περντιού Φορτ Ουέιν
22/03: ΟΧΑΪΟ-Ράιτ Στέιτ
22/03: Χόλι Κρος-ΓΕΪΛ
22/03: ΚΟΛΟΥΜΠΙΑ-Ίστερν Μίσγκαν
22/03: Σαμ Χιούστον-ΣΑΝ ΝΤΙΕΓΚΟ
22/03: ΠΑΣΙΦΙΚ-Τέξας Α&Μ Κόρπους Κρίστι
24/03: Μάρεϊ Στέιτ-Νεμπράσκα Όμαχα

Προημιτελικά
25/03: Οχάιο-Βιρτζίνια Μιλιτέρι
26/03: Κολούμπια-Γέιλ
26/03: Πασίφικ-Σαν Ντιέγκο

Ημιτελικά
01/04

Τελικός
03/04








Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο OnsportsTV.

NCAA: «Τεράστιο» Κεντάκι (videos)


Πρωτάθλημα Τύπου: Ακάθεκτη η DPG
Πρωτάθλημα Τύπου: Ακάθεκτη η DPG
Football League: Ντέρμπι στη Λάρισα
Football League: Ντέρμπι στη Λάρισα
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (19/1)
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (19/1)
Τρομερή κίνηση Πιτίνο και αποθέωση στο αεροπλάνο! (video)
Τρομερή κίνηση Πιτίνο και αποθέωση στο αεροπλάνο! (video)

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies