Παπάγου: Δεν χάνει στην έδρα του

Τι κι αν βρέθηκε να χάνει μέχρι και πέντε λεπτά πριν από το φινάλε ο Παπάγου επικράτησε με 82-75 της Νίκης Αμαρουσίου στο «Σαλούν».

Στο παιχνίδι με το οποίο έπεσε η αυλαία της 7ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου Νότου της Γ’ Εθνικής οι «στρατηγοί» έκαναν την ανατροπή, φθάνοντας στην τέταρτη φετινή νίκη του. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν να χάνουν με 23-22 στο φινάλε του πρώτου δεκαλέπτου, αλλά στο ημίχρονο πέρασαν μπροστά, καταφέρνοντας μάλιστα να «χτίσουν» διαφορά οκτώ πόντων (42-34). Οι φιλοξενούμενοι δεν το έβαλαν κάτω, προηγήθηκαν με 70-64 στο 35’, ο Παπάγου όμως αντέδρασε και πάλι άμεσα, έκανε το 75-71 στο 38’ και κέρδισε με 82-75.

Διαιτητές: Πόντας, Μαγκουνής.
Δεκάλεπτα: 22-23, 42-34, 56-54, 82-75.
Παπάγου (Παγίδας): Προκόπης 8 (2), Τσιάκας 21, Μίχαλος 26 (4), Κατσαντώνης 8 (2), Τσιρόπουλος 5, Γιαννιώδης 8, Καλογερόπουλος 3, Υφαντής 3, Σωτηρίου, Σιμόπουλος.
Νίκη Αμαρουσίου (Ραχωβίτσας): Αποστολόπουλος 9, Παβλίσεβιτς 11 (1), Κοντογιάννης 10 (1), Κυπριτζόγλου 17 (3), Γεωργακόπουλος 5 (1), Σαλτουρίδης 5, Τσέκενης 5, Δέλιος 13.

Σλούκας: «Πετυχημένη χρονιά, χαραγμένη στο μυαλό και τη καρδιά»
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τα τρία σημερινά παιχνίδια του Ευρωπαϊκού
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (17/06) - Πού θα δείτε πρεμιέρα Γαλλίας και τα ματς του Euro
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (17/06) - «Το παλεύει δυνατά» η ΑΕΚ