Ναβάρο: 1.000 τρίποντα και συνεχίζει!

Με το τρίτο από τα πέντε εύστοχα τρίποντά του στο 73-50 της Μπαρτσελόνα επί της Σαραγόσα ο Χουάν Κάρλος Ναβάρο έφτασε τα 1.000 (!) στην Liga Endesa και έγραψε ιστορία

Μόλις 55 δευτερόλεπτα είχαν περάσει από την αρχή της 4ης περιόδου του αγώνα Μπαρτσελόνα-Σαραγόσα και ο Χουάν Κάρλος Ναβάρο έκανε το 58-35 με το πιο ιστορικό τρίποντο της καριέρας του, φτάνοντας τα 1.000 (!) στην ιστορία της Liga Endesa!

Ο ζωντανός «θρύλος» του ισπανικού μπάσκετ και της Μπαρτσελόνα πρόσθεσε μια ακόμη εντυπωσιακή επίδοση στο ήδη τεράστιο... βιογραφικό του, καθώς από το μεσημέρι της Κυριακής κάνει... παρέα στον Αλμπέρτο Ερέρος, με τους δυο τους να είναι οι μοναδικοί που έχουν τουλάχιστον 1.000 εύστοχα τρίποντα στην ιστορία της Liga Endesa.

Για την... ιστορία, η Μπαρτσελόνα επιβλήθηκε άνετα 73-50 της αντιπάλου της, με τον Ναβάρο να τελειώνει το ματς έχοντας 15 πόντους (5/7 τρίποντα) και τον Τόμιτς να κάνει double-double με 17 πόντους και 13 ριμπάουντ σε κάτι λιγότερο από 15 λεπτά συμμετοχής!

Ο Κώστας Παπανικολάου έπαιξε για 18 λεπτά αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει, μάζεψε όμως 6 ριμπάουντ και έκανε 2 λάθη.

Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
EuroLeague: Ανακοίνωση για τις δηλώσεις του Εργκίν Αταμάν περί διαιτησίας
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση