Ισπανία: Ο Παπανικολάου νίκησε τον Γιαννόπουλο και ο Σάτο τη Μάλαγα (photos+videos)

Ο Κώστας Παπανικολάου ήταν ο νικητής στην αναμέτρηση της Μπαρτσελόνα στην έδρα της Μανρέσα του Χάρη Γιαννόπουλου για την τρίτη αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος.

Οι Καταλανοί επικράτησαν 81-71 και έκαναν το 3/3 με πρωταγωνιστή τον Άντε Τόμιτς, ο οποίος είχε 20 πόντους, 8 ριμπάουντ και 3 ασίστ. Ο πρώην φόργουορντ του Ολυμπιακού και του Άρη είχε 2 πόντους (1/1 δίποντο, 0/2 τρίποντα) και 1 ριμπάουντ σε 18:3 λεπτά συμμετοχής. Ο Γιαννόπουλος δεν σκόραρε σε 14:7 λεπτά συμμετοχής και είχε 2 ριμπάουντ.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στην Ευρωλίγκα, Ουνικάχα Μάλαγα, ηττήθηκε στην έδρα της από τη Βαλένθια, η οποία έπιασε τους Ανδαλουσιανούς στις 2-1 νίκες με κορυφαίο τον άλλοτε παίκτη του Παναθηναϊκού, Ρομέιν Σάτο, ο οποίος είχε 25 πόντους, 9 ριμπάουντ και 2 ασίστ. Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Τζέισον Γκρέιντζερ με 19 πόντους και 5 ασίστ.

Η Ομπραντόιρο του Βασίλη Ξανθόπουλου υπέστη την πρώτη της ήττα και μάλιστα εντός έδρας από τη Σαραγόσα με 86-82 με τον Έλληνα διεθνή να έχει 9 πόντους (1/1 δίποντο, 2/3 τρίποντα, 1/2 βολές), 1 ριμπάουντ και 4 ασίστ σε 23:55 λεπτά συμμετοχής.

Δείτε τα βίντεο και τις φωτογραφίες:

Super League 2: Ισοπαλία… θρίλερ στο ΠΑΟΚ Β’ - Ηρακλής | Η βαθμολογία
Άρσεναλ: Επικό fail οπαδών της - Πήγαν σε ξενοδοχείο να ενοχλήσουν τη Σίτι αλλά έλειπε η αποστολή
Τελικός Conference League, Ολυμπιακός – Φιορεντίνα: «Αν σκοράρω δεν θα πανηγυρίσω», είπε ο Γιόβετιτς
Ολυμπιακός - Φιορεντίνα: Δρακόντια μέτρα στην OPAP Arena - Πώς θα μετακινηθούν οι φίλαθλοι