NBA: Νέα αγωνία και τραυματισμός για Γιάννη Αντετοκούνμπο - Νίκη για Μπακς (video)
Twitter

Άτυχος στάθηκε για μία ακόμα φορά ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, καθώς αναγκάστηκε να αποχωρήσει από τη νίκη των Μπακς 128-99 επί των Χιτ στο Μιλγουόκι.

Ο Έλληνας σούπερ σταρ ήταν αμφίβολος για τον αγώνα, λόγω του τραυματισμού του στο δεξί του χέρι, πριν από το All Star Game, ωστόσο ξεκίνησε κανονικά. Όμως, ένα λεπτό πριν από το τέλος της πρώτης περιόδου ένιωσε ενοχλήσεις στο γόνατο και έφυγε άμεσα για τα αποδυτήρια.

Έτσι, βρέθηκε στο παρκέ για μόλις 6:28 όπου σημείωσε 4 πόντους, είχε κατεβάσει 4 ριμπάουντ και είχε μοιράσει 4 ασίστ. Πάντως, οι Μπακς πήραν την 13η σερί νίκη τους με πρώτο σκόρερ τον Τζρου Χολιντέι με 24 πόντους, ενώ ο Μπόμπι Πόριτς τελείωσε το ματς με double double, με 18 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Μάλιστα, παρκέ πάτησε στα τελευταία λεπτά και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο με 2 πόντους και 1 ριμπάουντ. Ο Τζίμι Μπάτλερ πάλευε από τους Χιτ με 23 πόντους.

ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ: Περισσότερα από 28 εκατομμύρια ευρώ σε κέρδη μοίρασε την προηγούμενη εβδομάδα