NBA: «Διπλός» Αντετοκούνμπο και νίκη για Μπακς (videos)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πραγματοποίησε μια ακόμα εξαιρετική εμφάνιση και οι Μπακς πήραν τη νίκη κόντρα στους Ορλάντο Μάτζικ

Για μια ακόμα φορά ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν ο πρωταγωνιστής για τους Μπακς, μιας και ο Έλληνας άσος έκανε ένα ακόμη double-double στη νίκη 118-108 επί των Μάτζικ μέσα στο Ορλάντο. Συγκεκριμένα, ο «Greek Freak» πέτυχε 25 πόντους (9/14δ., 1/3τρ., 4/6β.), μάζεψε 13 ριμπάουντ και μοίρασε 5 ασίστ, ενώ είχε 2 κλεψίματα και 5 λάθη σε 32 λεπτά συμμετοχής.

Πρώτος σκόρερ για τα «ελάφια» ήταν ο Μπλέντσο με 30 πόντους και ο Μπρόγκτον πέτυχε άλλους 18. Για τους γηπεδούχους, ο Βούτσεβιτς ήταν εκείνος που ξεχώρισε με 27 πόντους, ενώ ο Όγκοστιν και ο Ρος πρόσθεσαν από 14 και 16 πόντους, αντίστοιχα.

Σε άλλο ματς του ΝΒΑ οι Χιούστον Ρόκετς επέστρεψαν από το -18 του πρώτου ημιχρόνου και πήραν τη νίκη με 138-134 κόντρα στους Λος Άντζελες Λέικερς. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τις «ρουκέτες» ποιος άλλος; Ο Τζέιμς Χάρντεν, ο οποίος για 19ο σερί ματς πέτυχε πάνω από 30 πόντους (48 για την ακρίβεια), ενώ ο Γκόρντον ήταν αυτός που με τρίποντο έκανε το 120-120 στέλνοντας το ματς στην παράταση.

Νάγκετς - Καβαλίερς 124-102

Giannis Antetokounmpo Full Highlights 2019.01.18 Bucks vs Magic - 25-13-5! | FreeDawkins

Η πορεία της Ολυμπιακής Φλόγας
Euroleague: Διπλά τετράδας για Ολυμπιακό, Μονακό, Μπαρτσελόνα - Τελικός για Παναθηναϊκό AKTOR
Euroleague: "Διπλό" τετράδας στο Βελιγράδι ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Δύσκολα προλαβαίνει Παναθηναϊκό ο Μπάμπα