Πόντο-πόντο και… Μπουλς

Οι Σικάγο Μπουλς κέρδισαν (96-90) στο τέλος για δεύτερη συνεχόμενη φορά τους Ιντιάνα Πέισερς και προηγούνται με 2-0 στην μεταξύ τους σειρά.

Άλλωστε, περίπου το ίδιο συνέβη στο πρώτο ματς των δύο ομάδων, αλλά φαίνεται πως ο Ντέρικ Ρόουζ έχει πάρει προσωπικά την υπόθεση πρόκριση στα προημιτελικά των play off. Ο χαρισματικός γκαρντ έμεινε στο παρκέ για το μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης και πέτυχε τελικά 36 πόντους. Ακόμα, ο Κάρλος Μπόουζερ είχε 17 πόντους και 16 ριμπάουντ.

Οι Πέισερς πήραν αρκετές φορές το προβάδισμα, αλλά δεν μπόρεσαν να σταθεροποιηθούν σε αυτή την κατάσταση. Πάντως, ο Ντάνι Γκράνγκερ «σήκωσε» το επιθετικό βάρος με 19 πόντους, αλλά η τακτική τους στηρίχθηκε περισσότερο στην άμυνα.

Πλέον, η σειρά μεταφέρεται στην Ιντιάνα, με τους «ταύρους» να διατηρούν το 2-0 υπέρ τους. Γίνεται αντιληπτό, πως οι Πέισερς θα πρέπει να αρχίσουν να κερδίζουν αγώνες, αν θέλουν να επιστρέψουν στο Σικάγο για την πέμπτη αναμέτρηση της σειράς.

Επαφές της Τσέλσι με Έβερτον για Πίκφορντ!
Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό