Παραμένουν «αφεντικά» οι Κλίπερς

Με ηγέτη τον Κρις Πολ, οι Λος Άντζελες Κλίπερς επικράτησαν των Ντένβερ Νάγκετς με 103-95 και διατηρήθηκαν στο ρετιρέ της Pacific.

Το παιχνίδι κύλησε πόντο-πόντο μέχρι τα τελευταία λεπτά, χρονικό σημείο στο οποίο οι γηπεδούχοι εξασφάλισαν την 20ή τους φετινή νίκη. Όλα αυτά με τον Κρις Πολ να σημειώνει 36 πόντους με 8/9 δίποντα, 3/7 τρίποντα, 11/12 βολές και 9 ασίστ! Ακόμα, ο Μπλέικ Γκρίφιν σταμάτησε στους 27 πόντους και στα δώδεκα ριμπάουντ.

Αναφορικά με τους Νάγκετς, ο Κώστας Κουφός είχε 4/5 σουτ, 9 πόντους και τέσσερα ριμπάουντ σε 21:40. Πρώτος σκόρερ των «φιλοξενούμενων, οι οποίοι «πάγωσαν» στα τελευταία λεπτά, ήταν ο Άαρον Αφλάλο με είκοσι πόντους, ενώ ο rookie Τζόρνταν Χάμιλτον ακολούθησε με 18.

Πλέον, οι Κλίπερς έχουν συνολικό ρεκόρ 20-11 και έφτασαν στο 12-4 στο «Staples Center» στο τελευταίο τους παιχνίδι πριν την διακοπή για το ετήσιο All Star Game του ΝΒΑ. Από την άλλη, οι αποδεκατισμένοι Νάγκετς υποχώρησαν στο 18-16, με τους Ντάριο Γκαλινάρι, Τάι Λόουσον, Νενέ και Ρούντι Φερνάντεθ να απέχουν από τον αγώνα στην «πόλη των αγγέλων» λόγω τραυματισμών τους.

ΠΑΟΚ: Πέθανε ο Νίκος Τζαντζαράς
LIVE Euroleague: Ο «τελικός» για το Final Four του Παναθηναϊκού AKTOR κόντρα στη Μακάμπι Τελ Αβίβ
Παναθηναϊκός Aktor: Στο ΟΑΚΑ για τον... τελικό ο Δ. Γιαννακόπουλος
Παναθηναϊκός: Ατομικό για Μπερνάρ και Ιωαννίδη