Euroleague: Η Μονακό του Μάικ Τζέιμς «κατάπιε» την ΤΣΣΚΑ με τρομερή ανατροπή! (video)

Η Μονακό του Μάικ Τζειμς επέστρεψε από το -22 και επικράτησε 97-80 της ΤΣΣΚΑ Μόσχας.

Νέα ήττα και μάλιστα δεύτερη συνεχόμενη για την ΤΣΣΚΑ Μόσχας στη Γαλλία.

Η Μονακό του Μάικ Τζέιμς κατάφερε να ανατρέψει το -22 με το οποίο προηγήθηκαν οι Ρώσοι στο 13' και να πάρει μια τεράστια νίκη με 97-80 στο Πριγκιπάτο.

Η ΤΣΣΚΑ πήγε στο ημίχρονο με προβάδισμα 17 πόντων, όμως, στην συνέχεια κατέρρευσε με τους Μονεγάσκους να τρέχουν επιμέρους σκορ 58-28 φτάνοντας στην επικράτηση.

Ο Μάικ Τζέιμς, που έκανε και τη διαφορά στο δεύτερο ημίχρονο, σταμάτησε στους 10 πόντους και μοίρασε 8 ασίστ, ενώ ο Ντότα Χολ τελείωσε το ματς με 17 πόντους.

Aπό τους Ρώσους προσπάθησε ο Γουίλ Κλάιμπερν με 19 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 13-25, 39-52, 67-64, 97-80

Ατρόμητος: Το «αντίο» του Τζαβέλλα στην Εθνική Ελλάδας και το μήνυμα των Περιστεριωτών
Άρης - ΠΑΟΚ, Τόμας Κεντζιόρα: «Θέλουμε να είμαστε πρωταθλητές»
ΑΕΚ: Ζητά την προσοχή των οπαδών - «Το γήπεδο είναι περιουσία όλων»