TΣΣΚΑ Μόσχας-Ολυμπιακός: «Καυτός» Ντόρσεϊ στο πρώτο δεκάλεπτο, «παρκαρισμένος» στο δεύτερο (photo)

ΤΣΣΚΑ-Ολυμπιακός: Τρομερό πρώτο δεκάλεπτο στην Μόσχα έκαναν οι «ερυθρόλευκοι» που ολοκλήρωσαν την περίοδο με 25 πόντους - Δεν πάτησε παρκέ στο δεύτερο.

Οι παίκτες του Μπαρτζώκα μπήκαν δυναμικά στο ματς κόντρα στη ρωσική αρκούδα φτάνοντας μέχρι και το +12 έναντι των γηπεδούχων.

Κορυφαίος των πρώτων δέκα λεπτών αναδείχθηκε ο Τάιλερ Ντόρσεϊ, ο οποίος με 14 πόντους(14π., 1/1 2π., 4/4 3π.) και απόλυτη ευστοχία άλωσε την μπασκέτα των Ρώσων.

Ωστόσο στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Ντόρσεϊ έμεινε όλη την ώρα στον πάγκο, με τους Ρώσους να κάνουν πάρτι και να τελειώνουν το πρώτο ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 48-38.

Δείτε στη gallery τα στατιστικά των Πειραιωτών στην πρώτη περίοδο:

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Βίρτους - Παναθηναϊκός AKTOR και Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
Λέστερ: Απολύθηκε ο προπονητής της γυναικείας ομάδας λόγω σχέσης με παίκτρια
NBA: Συγκλονιστικός ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, αλλά απελπιστικά μόνος - Σοκ για τους Σέλτικς
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Επανέρχεται η Γαλατασαράι για τον Ερικσεν