Live Chat Ολυμπιακός - Φενέρμπαχτσε

Ολυμπιακός - Φενέρμπαχτσε: Δείτε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση για την 31η αγωνιστική της Euroleague

Την καλή παρουσία των τελευταίων εβδομάδων στην Ευρωλίγκα θέλει να συνεχίσει ο Ολυμπιακός απέναντι στην Φενέρμπαχτσε. Οι Πειραιώτες υποδέχονται το «συγκρότημα» της Κωνσταντινούπολης το βράδυ της Παρασκευής (26/03) στις 21:00 (Onsports, Novasports 1HD) και θέλουν να συνεχίσουν το νικηφόρο σερί.

Βέβαια, οι ελπίδες για την είσοδο στην 8άδα είναι ελάχιστες, αλλά μπορούν να αυξηθούν, σε περίπτωση που οι «ερυθρόλευκοι» καταφέρουν να πάρουν τη νίκη. Αυτή τη στιγμή, ο Ολυμπιακός έχει ρεκόρ 14-16, την στιγμή που οι Τούρκοι είναι στο 18-12.

Παράλληλα, η Φενέρ μετράει τρεις νίκες στα τελευταία τέσσερα ματς, ενώ στην Ευρωλίγκα έχει οκτώ νίκες σε δεκαπέντε αναμετρήσεις μακριά από την έδρα της. Πάντως, οι φιλοξενούμενοι θα παρουσιαστούν χωρίς τον Ουλάνοβας, που είναι τραυματίας.

Από την άλλη, ο Γιώργος Μπαρτζώκας θέλει να ρίξει το βάρος στην καλή περιφερειακή άμυνα και την θωράκιση της ρακέτας, ενώ εκτός για ένα ακόμα ματς θα είναι οι Παπανικολάου και Μάρτιν.