Βαλένθια-Μακάμπι 82-85: Ο Ντόρσεϊ την κράτησε ζωντανή

Ο Τάιλερ Ντόρσεϊ χτύπησε εκεί που έπρεπε και η Μακάμπι πήρε τη νίκη με 85-82 κόντρα στην Βαλένθια

Μία φοβερή Μακάμπι Τελ Αβίβ… αρνήθηκε να χάσει στη Βαλένθια και με μπροστάρη τον Ντόρσεϊ στο τέταρτο δεκάλεπτο, έφτασε στη νίκη (85-82), που την πήγε στο 17-8 και την κρατά σε… τροχιά τετράδας.

Μεγάλα σουτ και άμυνες στα τελευταία λεπτά από τον διεθνή γκαρντ, ο οποίος ολοκλήρωσε το ματς με 19 πόντους, με τον Γουίλμπεκιν με 20π. να ήταν πρώτος σκόρερ για την ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου.

Από τις «νυχτερίδες», που έπεσαν στο 12-13, έκανε ό,τι μπορούσε ο Ντούμπλιεβιτς με 19 πόντους.