Μπούντουτσνοστ-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 93-92: Έκαναν το «μπαμ» οι Μαυροβούνιοι (photos)

Η Ζαλγκίρις Κάουνας έφτασε κοντά στο να το κάνει, όμως η Μπούντουτσνοστ ήταν αυτή που τελικά έβαλε «στοπ» στο αήττητο της ΤΣΣΚΑ Μόσχας παίρνοντας τη νίκη με 93-92 εντός έδρας στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής

Την έκπληξη της ένατης αγωνιστικής έκανε η Μπούντουτσνοστ η οποία στην Μoraca επικράτησε με 93-92 της ΤΣΣΚΑ Μόσχας και της έσπασε το αήττητο στη διοργάνωση μετά από εννιά παιχνίδια. Οι Μαυροβούνιοι που βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 49-35 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου έκαναν ένα επιμέρους σκορ 30-18 στην τρίτη περίοδο και μείωσαν σε 67-65 στο τέλος του δεκαλέπτου.

Η αντεπίθεση είχε συνέχεια για τους γηπεδούχους, οι οποίοι έκαναν το 93-92 με δίποντο του Νίκολιτς έξι δευτερόλεπτα πριν από το τέλος του αγώνα, με τον Χίγκινς να χάνει στο τέλος την ευκαιρία να δώσει τη νίκη στους Ρώσους.

Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ