Ευρωλίγκα: Το πρόγραμμα και το πρώτο «αιώνιο» ντέρμπι
SHARE

Ευρωλίγκα: Το πρόγραμμα και το πρώτο «αιώνιο» ντέρμπι

Στις αρχές του Νοεμβρίου θα πραγματοποιηθεί το πρώτο ντέρμπι του Παναθηναϊκού με τον Ολυμπιακό για την Ευρωλίγκα.

Η διοργανώτρια αρχή ανακοίνωσε την Τρίτη (10/7) το πλήρες πρόγραμμα της κανονικής διάρκειας για τη νέα σεζόν και η πρώτη «μάχη» μεταξύ των Πρωταθλητών Ελλάδας και των «ερυθρόλευκων» θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 9 Νοεμβρίου στο ΟΑΚΑ, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής.

Πριν το πρώτο ντέρμπι, οι «πράσινοι» του Τσάβι Πασκουάλ θα αντιμετωπίσουν κατά σειρά τις Μακάμπι Τελ Αβίβ (ΟΑΚΑ), Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία), Γκραν Κανάρια (ΟΑΚΑ), Ζαλγκίρις (ΟΑΚΑ), Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο), ενώ οι «ερυθρόλευκοι» θα παίξουν απέναντι σε Χίμκι (Ρωσία), Μπασκόνια (Ισπανία), Αρμάνι (ΣΕΦ), Μακάμπι Τελ Αβίβ (ΣΕΦ), ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία).

Συνοπτικά, το πρόγραμμα του Παναθηναϊκού:
1η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Μακάμπι Τελ Αβίβ (11/10, 21:00)

2η αγωνιστική: Μπάγερν Μονάχου – Παναθηναϊκός (16/10, 21:30)

3η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Γκραν Κανάρια (18/10, 21:00)

4η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Ζαλγκίρις (26/10, 21:00)

5η αγωνιστική: Μπουντούτσνοστ – Παναθηναϊκός (2/11, 20:00)

6η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός (9/11, 21:00)

7η αγωνιστική: Αναντόλου Εφές – Παναθηναϊκός (16/11, 19:30)

8η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Μπαρτσελόνα (21/11, 21:00)

9η αγωνιστική: Μπασκόνια – Παναθηναϊκός (23/11, 21:30)

10η αγωνιστική: Χίμκι – Παναθηναϊκός (30/11, 19:00)

11η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Φενέρμπαχτσε (7/12, 21:30)

12η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Νταρουσάφακα (14/12, 21:30)

13η αγωνιστική: Ρεάλ Μαδρίτης – Παναθηναϊκός (19/12, 22:00)

14η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Αρμάνι Μιλάνο (21/12, 21:00)

15η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – ΤΣΣΚΑ Μόσχας (28/12, 21:00)

16η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός (4/1, 21:00)

17η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Μπάγερν Μονάχου (9/1, 21:00)

18η αγωνιστική: Μπαρτσελόνα – Παναθηναϊκός (11/1, 22:00)

19η αγωνιστική: Ζαλγκίρις – Παναθηναϊκός (18/1, 20:00)

20ή αγωνιστική: Μακάμπι Τελ Αβίβ (24/1, 21:30)

21η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Αναντόλου Εφές (1/2, 21:30)

22η αγωνιστική: Φενέρμπαχτσε – Παναθηναϊκός (8/2, 19:45)

23η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Χίμκι (22/2, 21:00)

24η αγωνιστική: Γκραν Κανάρια – Παναθηναϊκός (28/2, 22:00)

25η αγωνιστική: Νταρουσάφακα – Παναθηναϊκός (7/3, 19:15)

26η αγωνιστική: ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Παναθηναϊκός (15/3, 19:00) 

27η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Μπασκόνια (20/3, 21:00)

28η αγωνιστική: Αρμάνι Μιλάνο – Παναθηναϊκός (22/3, 20:45)

29η αγωνιστική: Παναθηναϊκός - Ρεάλ Μαδρίτης (28/3, 21:05)

30ή αγωνιστική: Παναθηναϊκός - Μπουντούτσνοστ (4/4, 21:00)

 

Συνοπτικά, το πρόγραμμα του Ολυμπιακού:
1η αγωνιστική: Χίμκι – Ολυμπιακός (12/10, 20:00)

2η αγωνιστική: Μπασκόνια – Ολυμπιακός (17/10, 21:30)

3η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Αρμάνι Μιλάνο (19/10, 21:00)

4η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Μακάμπι Τελ Αβίβ (25/10, 21:00)

5η αγωνιστική: ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Ολυμπιακός (1/11 19:00)

6η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός (9/11, 21:00)

7η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Φενέρμπαχτσε (15/11, 21:00)

8η αγωνιστική: Μπάγερν Μονάχου – Ολυμπιακός (20/11, 21:30)

9η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Ρεάλ Μαδρίτης (22/11, 21:00)

10η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Μπουντούτσνοστ (29/11, 21:00)

11η αγωνιστική: Ζαλγκίρις – Ολυμπιακός (6/12, 20:00)

12η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Αναντόλου Εφές (13/12, 21:00)

13η αγωνιστική: Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός (18/12, 22:00)

14η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Γκραν Κανάρια (20/12, 21:00)

15η αγωνιστική: Νταρουσάφακα – Ολυμπιακός (27/12, 19:15)

16η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός (4/1, 21:00)

17η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Μπασκόνια (8/1, 21:00)

18η αγωνιστική: Ρεάλ Μαδρίτης – Ολυμπιακός (10/1, 22:00)

19η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Χίμκι (17/1, 21:00)

20ή αγωνιστική: Φενέρμπαχτσε – Ολυμπιακός (24/1, 19:30)

21η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Μπαρτσελόνα (31/1, 21:00)

22η αγωνιστική: Μακάμπι Τελ Αβίβ – Ολυμπιακός (7/2, 21:05)

23η αγωνιστική: Αναντόλου Εφές – Ολυμπιακός (21/2, 19:30)

24η αγωνιστική: Ολυμπιακός – ΤΣΣΚΑ Μόσχας (1/3, 21:30)

25η αγωνιστική: Μπουντούτσνοστ – Ολυμπιακός (8/3, 20:00)

26η αγωνιστική: Αρμάνι Μιλάνο – Ολυμπιακός (14/3, 21:45)

27η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Μπάγερν Μονάχου (19/3, 21:00)

28η αγωνιστική: Γκραν Κανάρια – Ολυμπιακός (21/3, 20:30)

29η αγωνιστική: Ολυμπιακός - Ζαλγκίρις Κάουνας (29/3, 21:30)

30ή αγωνιστική: Ολυμπιακός - Νταρουσάφακα (5/4, 21:30)

 

Μπέος: «Τον Δεκέμβριο δεν θα υπάρχουν 16 ομάδες στη Β' Εθνική!»
Μπέος: «Τον Δεκέμβριο δεν θα υπάρχουν 16 ομάδες στη Β' Εθνική!»
ΑΕΚ-Μπάγερν: «Ένα ακόμα βράδυ υπερηφάνειας»
ΑΕΚ-Μπάγερν: «Ένα ακόμα βράδυ υπερηφάνειας»
Η «Πράσινη Ώρα» με Κουβόπουλο-Γιαννούλη στις 16:00
Η «Πράσινη Ώρα» με Κουβόπουλο-Γιαννούλη στις 16:00
Μένει στην Ούνιξ ο Καϊμακόγλου
Μένει στην Ούνιξ ο Καϊμακόγλου


Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies