Ευρωμπάσκετ 2017: Το πρόγραμμα της ημέρας (6/9)

Ευρωμπάσκετ 2017: Το πρόγραμμα της ημέρας (6/9)

Το ματς της Εθνικής Ελλάδας με την Πολωνία είναι αυτό που ξεχωρίζει από το πρόγραμμα του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.

Το αντιπροσωπευτικό μας «συγκρότημα» θέλει τη νίκη κόντρα στους Πολωνούς, στην αυλαία των ομίλων, ούτως ώστε να πάρει την 4η θέση και να προκριθεί στους «16» της διοργάνωσης, συνεχίζοντας τις υποχρεώσεις της στην Τουρκία.

Παράλληλα, στον πρώτο όμιλο κρίνεται η πρώτη θέση, καθώς η πρωτοπόρος Σλοβενία αντιμετωπίζει την Γαλλία, ενώ στο τελευταίο ματς, η Φινλανδία παίξει κόντρα στην Ισλανδία, στο πιο… αδιάφορο παιχνίδι του γκρουπ.

Στον δεύτερο όμιλο, το ματς που ενδιαφέρει την Ελλάδα είναι αυτό μεταξύ της Γερμανίας και της Λιθουανίας, μια και ο νικητής θα πάρει την πρώτη θέση και θα τεθεί αντιμέτωπος της «επίσημης αγαπημένης», αν αυτή πάρει την πρόκριση. Στα άλλα ματς, η Γεωργία αντιμετωπίζει την Ιταλία και το Ισραήλ κοντράρεται με την Ουκρανία.

Συνοπτικά το πρόγραμμα της Τετάρτης:

  • Αθλητικά νέα
  • Ειδήσεις
Ολυμπιακός: Στην Αθήνα ο Μπράουν (photos)
Ολυμπιακός: Στην Αθήνα ο Μπράουν (photos)
Απόλλων Σμύρνης: Ο τελικός των… τελικών με Ξάνθη
Απόλλων Σμύρνης: Ο τελικός των… τελικών με Ξάνθη
«Βύθισε» το Αμβούργο η Βέρντερ
«Βύθισε» το Αμβούργο η Βέρντερ
Ανάσα ζωής για την Γουότφορντ με... ελληνικό χρώμα
Ανάσα ζωής για την Γουότφορντ με... ελληνικό χρώμα
Bρέθηκε και ταυτοποιήθηκε το καλάσνικοφ της δολοφονίας Στεφανάκου
Bρέθηκε και ταυτοποιήθηκε το καλάσνικοφ της δολοφονίας Στεφανάκου
Καιρός: Φονικό βαρομετρικό σαρώνει την Ελλάδα - Καταιγίδες, χαλάζι και χιόνια
Καιρός: Φονικό βαρομετρικό σαρώνει την Ελλάδα - Καταιγίδες, χαλάζι και χιόνια
Ηγουμενίτσα: Δολοφόνησε τον εραστή της γυναίκας του - Τους έπιασε επ' αυτοφώρω στο αυτοκίνητο
Ηγουμενίτσα: Δολοφόνησε τον εραστή της γυναίκας του - Τους έπιασε επ' αυτοφώρω στο αυτοκίνητο
Εξέγερση στις φυλακές Κορυδαλλού - Κρατούμενοι πήραν τα κλειδιά από τους σωφρονιστικούς
Εξέγερση στις φυλακές Κορυδαλλού - Κρατούμενοι πήραν τα κλειδιά από τους σωφρονιστικούς

1ος όμιλος
14:45 Σλοβενία - Γαλλία
17:30 Ελλάδα - Πολωνία
20:45 Φινλανδία - Ισλανδία

2ος όμιλος
14:45 Γερμανία - Λιθουανία
17:30 Γεωργία - Ιταλία
20:45 Ισραήλ - Ουκρανία


Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης