Ολυμπιακός-ΑΕΚ: «Έκρηξη» Μπαρτζώκα και κόσμου με τους... διαιτητές στο ΣΕΦ (video+photos)

Ολυμπιακός-ΑΕΚ: Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν ανταγωνιστικοί και οι λιγοστοί φίλαθλοι στο ΣΕΦ πήραν αφορμή και από τον Μπαρτζώκα για να... αλλάξουν την κατάσταση.

Προς έκπληξη όλων η ΑΕΚ εμφανίστικη ιδιαίτερα ανταγωνιστική απέναντι στον Ολυμπιακό για περίπου 27 λεπτά στην αναμέτρηση του ΣΕΦ.

Κάτι που προφανώς... εκνεύρισε τον Γιώργο Μπαρτζώκα, αλλά και τους λίγους φιλάθλους που βρέθηκαν στο ΣΕΦ.

Με αποτέλεσμα τόσο σε κάποιες φάσεις του πρώτου ημιχρόνου, όσο και ακόμα περισσότερο στην τρίτη περίοδο, όταν η ΑΕΚ ήταν μπροστά στο σκορ να τα... ακούσουν οι διαιτητές. Ξεχνώντας προφανώς πως οι πρόεδροί τους το τελευταίο καιρό πανηγυρίζουν για τις αλλαγές στην ΕΟΚ και την ΚΕΔ.

Μάλιστα, οι αποφάσεις που έκαναν έξαλλο τον Μπαρτζώκα και ξεσήκωσαν τον κόσμο ήταν καθαρές. Στις αμέσως επόμενες φάσεις πάντως, μετά τις διαμαρτυρίες, σφυρίχθηκαν δύο επιθετικά φάουλ και ο Ολυμπιακός ξαναπέρασε μπροστά στο σκορ, ενώ άρχισε να χτίζει σταδιακά μια διαφορά.

Δείτε τη φάση που έβαλε... φωτιά στο ΣΕΦ και τον τρόπο που αντέδρασε ο Μπαρτζώκας:

Πόλο: Διπλή πρόκριση για τον Υδραϊκό
Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!