Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ: Ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος στα αποδυτήρια των πρωταθλητών

Λίγο πριν από την απονομή, ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος βρέθηκε στα αποδυτήρια του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ και συνεχάρη τους πρωταθλητές!

Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ για 38η φορά στην ιστορία του, και τρίτη συνεχόμενη, αναδείχθηκε πρωταθλητής Ελλάδας. Παράλληλα, οι «πράσινοι» έφτασαν και στο 11ο νταμπλ της ιστορίας τους, αφού φέτος κατέκτησαν και το κύπελλο και το γιόρτασαν μαζί με τον κόσμο τους στο ΟΑΚΑ, μετά τον τρίτο τελικό με τον Προμηθέα.

Με το τέλος του αγώνα κόντρα στους Πατρινούς και το 3-0 που έδωσε τον τίτλο στο «τριφύλλι», ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος βρέθηκε στα αποδυτήρια των πρωταθλητών. Εκεί συνεχάρη έναν-έναν παίκτες και τεχνικό τιμ, ενώ ξεχωριστή ήταν η στιγμή της αγκαλιάς με τον αρχηγό της ομάδας, Νικ Καλάθη.