Βήμα για πλέι όφ η Κύμη

Με τον Θάντους ΜακΦάντεν να σημειώνει τους 10 από τους 26 συνολικά πόντους του στην τέταρτη περίοδο, η Κύμη πέτυχε την ανατροπή και μία σπουδαία νίκη επί του Πανιωνίου.

Με τον Θάντους ΜακΦάντεν να σημειώνει τους 10 από τους 26 συνολικά πόντους του στην τέταρτη περίοδο, η Κύμη πέτυχε την ανατροπή και πήρε μία σπουδαία νίκη επί του Πανιωνίου, με την οποία παρέμεινε στην οκτάδα που οδηγεί στα πλέι οφ της Α1 Ανδρών. Η ομάδα του Γιάννη Καστρίτη υπερασπίστηκε την έδρα της με το τελικό 95-83, για την 20ή αγωνιστική, ενώ υποχρέωσε τους «κυανέρυθρους» στην 15η ήττα τους, με την οποία παρέμειναν στη ζώνη του υποβιβασμού. Μανωλόπουλος (Κύμη) και Τσούπκοβιτς (Πανιώνιος) αποβλήθηκαν στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης, μετά τις... κουτουλιές που αντάλλαξαν.

Ο Πανιώνιος ήλεγξε το παιχνίδι από το τζάμπολ και κράτησε το προβάδισμα και στα τρία δεκάλεπτα, μπαίνοντας στον... επίλογο της αναμέτρησης με το «εύθραυστο» +1 (65-66 στο 30΄). Ωστόσο, με ένα μίνι σερί 5-0, που ολοκληρώθηκε με τρίποντο του ΜακΦάντεν, η Κύμη πέτυχε την ανατροπή και προηγήθηκε με 70-66 στο 31΄. Με τον Αμερικανό να συνεχίζει τις εκτελέσεις από τα 6.75μ. οι γηπεδούχοι αύξησαν κατακόρυφα την παραγωγικότητα τους και τέσσερα λεπτά πριν από τη λήξη του αγώνα ξέφυγαν για πρώτη φορά με +11 (88-77). Ο Πανιώνιος προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά ο χρόνος δεν ήταν με το μέρος του και «έπεσε» με το τελικό 95-83.

Τα δεκάλεπτα: 18-22, 38-45, 65-66, 95-83

ΚΥΜΗ (Καστρίτης): Μανωλόπουλος 3 (1), Τζόουνς 22 (9/12 σουτ, 6 ριμπάουντ, 6 ασίστ), ΜακΓκι 11 (8 ριμπάουντ), ΜακΦάντεν 26 (8/14 σουτ, 6 ασίστ), Σμιθ 5 (1/6 τρίποντα, 9 ριμπάουντ), Γερομιχαλός, Τσαγκαράκης 14 (4/10 τρίποντα), Γλυνιαδάκης, Κάιζερ 6 (5 ριμπάουντ), Μπάρλος 8 (2).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ζιάγκος): Μπράζελτον 7 (2/10 σουτ, 11 ασίστ), Νταλό 15 (1 τρίποντο, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ), Τσούπκοβιτς 2, Σαρικόπουλος 8 (4 ριμπάουντ), Σακελλαρίου 7 (2/8 σουτ), Δίπλαρος 2, Κράβιτς 13 (4 ριμπάουντ), Καμπερίδης 2, Κουακομένσα 8 (2 τρίποντα, 6 ριμπάουντ), Ραλλάτος 6, Κάμινγκς 13 (1).

Η «Πράσινη Ώρα» με τους Γιαννούλη-Πάτα
Super League 2: Συμφωνία με ΕΡΤ για τα τηλεοπτικά
ΑΕΚ: Θέμα με Μάνταλο, «τρέχει» για Ολυμπιακό!
Ολυμπιακός-Μπάγερν Μονάχου: Συγγνώμη για την ανάρτηση και απόσυρση από τους Βαυαρούς

Ετρωγαν 7 καρύδια κάθε μέρα! Το αποτέλεσμα θα σας κάνει να μπείτε κι εσείς στη διαδικασία (video)

Άγριες Μέλισσες: Αυτή είναι η σκηνή που έκανε το τηλεοπτικό κοινό να δακρύσει (Photos)

Έχεις Σελήνη στον Καρκίνο, τον Σκορπιό ή τον Ιχθύ; Αυτό είναι το «μυστικό» της ψυχής σου!

GNTM: Ακόμη μία μέρα που δεν αποχώρησε η Σουζάνα. Ποια κοπέλα έφυγε;

Google Maps: Έρχονται μεγάλες αλλαγές - Δείτε τις νέες επιλογές σας

Νερό με λεμόνι το πρωί: 7 οφέλη για την υγεία (εικόνες)

NBA: Ο Γιόκιτς και… τα Pokemon! (videos+photos)

Κι όμως αυτή είναι η εντυπωσιακή κόρη γνωστής Ελληνίδας τραγουδίστριας (pics)

Παίρνει ένα αυγό, κουκούτσια από λεμόνι και λίγο χώμα! Το αποτέλεσμα θα σας αφήσει άφωνους! (video)

Επιτέλους: Λύθηκε το μεγάλο μυστήριο για τη Μόνα Λίζα!