Βόλεϊ: Ήττα σοκ ο Παναθηναϊκός από τον Μίλωνα, νίκες για Ολυμπιακό, ΠΑΟΚ (video)

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε 3-0 από τον Μίλωνα. Με το ίδιο σκορ λύγισε ο ΠΑΟΚ την Κηφισιά, στο τάι μπρέικ πέρασε ο Ολυμπιακός από την Ορεστιάδα.

Στη Νέα Σμύρνη έγινε η μεγάλη έκπληξη της 3ης αγωνιστικής στην Α1 βόλεϊ των ανδρών, με τον Μίλωνα να νικά -και μάλιστα με αρκετή άνεση- τον πρωταθλητή Παναθηναϊκό με 3-0 σετ και να τον υποχρεώνει στην πρώτη του ήττα στο φετινό πρωτάθλημα. Παράλληλα, ο ΠΑΟΚ «έσπασε» το αήττητο της Κηφισιάς, νικώντας την 3-0 στη Θεσσαλονίκη, αλλά έχασε τον Γιόρνα που τραυματίστηκε στο τρίτο σετ.

Έτσι, στην κορυφή της κατάταξης έμεινε μόνος ο Ολυμπιακός, ο οποίος πάντως δυσκολεύτηκε πολύ στην Ορεστιάδα απέναντι στον νεοφώτιστο Αθλο, έχασε βαθμό, αλλά έστω και στο τάι-μπρέικ πήρε τη νίκη, με κορυφαίο και πάλι τον Ιντάλγκο. Ο Φοίνικας Σύρου, τέλος, ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο του Πήγασου Πολίχνης στη Ερμούπολη και επέστρεψε στις νίκες.

Αναλυτικά:

ΠΑΟΚ - ΑΟΠ Κηφισιάς                  3-0 (25-20, 29-27, 25-15)

Άθλος Ορεστιάδας - Ολυμπιακός        2-3 (25-22, 24-26, 15-25, 25-19, 9-15)

Φοίνικας Σύρου - Πήγασος Πολίχνης    3-0 (25-21, 25-18, 25-20)

Μίλωνας - Παναθηναϊκός               3-0 (25-18, 25-22, 25-18)

Βόλεϊ Γυναικών: Ψυχωμένος Παναθηναϊκός έκανε το 2-2
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Οι ενδεκάδες του ντέρμπι της Super League - Βασικός ο Αραούχο, εκτός o Μπερνάρ
Λαμία-ΠΑΟΚ 1-1: Πισωγύρισμα και ο τίτλος απομακρύνεται
Ιστιοπλοΐα: Διεκδικούν πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες οι Β. Κοκκαλάνης, Λ. Τσορτανίδης