Volley League: Στο Ζηρίνειο ξεκινά απόψε η δράση της 2ης αγωνιστικής, με το ΖΑΟΝ-ΑΟ Θήρας

Με την αναμέτρηση ΖΑΟΝ-ΑΟ Θήρας ανοίγει το βράδυ της Παρασκευής (28/10, 19:30) η «αυλαία» της 2ης αγωνιστικής της Volley League Γυναικών 2022-23.

Ο ΖΑΟΝ που επέστρεψε στη μεγάλη κατηγορία μετά από 19 χρόνια, δίνει τον πρώτο του εντός έδρας αγώνα και διεκδικεί την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, καθώς έχασε με 3-1 σετ στην πρεμιέρα από τον Ηλυσιακό. Ο προπονητής της ομάδας της Κηφισιάς, Κώστας Λιώσης υπολογίζει κανονικά τη Γαλλίδα πασαδόρο, Λουσίλ Λε Του, η οποία θα κάνει ντεμπούτο στη Volley League.

Αντίστοιχα η ομάδα της Σαντορίνης αγωνίζεται για δεύτερο σερί ματς εκτός έδρας και επίσης διεκδικεί την πρώτη νίκη της σεζόν καθώς στην Πρεμιέρα (ηττήθηκε με 3-2  σετ στη Λαμία.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής της Volley League Γυναικών:

Παρασκευή 28 Οκτωβρίου 2022

Γυμναστήριο Ζηρινείου, 19.30: Ζ.Α.Ο.Ν. - Α.Ο. Θήρας

Διαιτητές: Χρηστίδης, Γεωργάκη, Παρατηρητής: Τσάκωνας, Επόπτες: Βλάχος, Κουρτεσιώτης, Γραμματεία: Τρίκκα.

Σάββατο 29 Οκτωβρίου 2022

Γυμναστήριο «Στ. Βενέτης» 18.00: Α.Ο. Αιγάλεω - Α.Σ. Άρης

Διαιτητές: Μουλά Λ., Αντωνόπουλος, Παρατηρητής: Μαυρικίδης, Επόπτες: Γεωργοπούλου, Τσίτσικας, Γραμματεία: Καπουράνη.

Γυμναστήριο «Απ. Κόντος» 18.45: Α.Ε.Κ. - Α.Ο. Λαμίας 2013

Διαιτητές: Βελώνης, Μάλφας, Παρατηρητής: Τσάκωνας, Επόπτες: Μπαμπαλής, Σταυράτη, Γραμματεία: Ταλάρου.

Γυμναστήριο «Αντώνης Φώτσης» 19.00: Ηλυσιακός Α.Ο. - Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil

Διαιτητές: Μουλά Ειρ., Μαύρος, Παρατηρητής: Διαμαντόπουλος, Επόπτες: Τομαράς, Βλάχος, Γραμματεία: Μισιάκα.

Γυμναστήριο «Γ. Γεννηματάς» 19.30: Α.Σ.Π. Θέτις - Π.Α.Ο.Κ.

Διαιτητές: Κυριοπούλου, Μενεσλής, Παρατηρητής: Καπάνταης, Επόπτες: Βέντρας, Ιωάννου, Γραμματεία: Ιωάννου.

Γυμναστήριο Αγίου Θωμά,    21.15: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

Διαιτητές: Κουτσούλας, Ράντσιου, Παρατηρητής αγώνα: Γεωργουλέας, Παρατηρητής διαιτησίας: Ράπτης, Επόπτες: Αρβανίτης, Ζαρμπίνης, Γραμματεία: Μπίτσικα.

Άρσεναλ: Πέθανε ο πρώην πρόεδρος των «κανονιέρηδων», Σερ Τσιπς Κέσγουικ
Βαγγέλης Μαρινάκης: «Να κυνηγάτε τα όνειρά σας»
Παναθηναϊκός AKTOR : Απρόοπτο με Λεσόρ, δε θα αγωνιστεί με Περιστέρι
Παναθηναϊκός AKTOR: Συγχαρητήρια στο Περιστέρι