Ευρωπαϊκό στίβου: Ατομικό ρεκόρ, χωρίς πρόκριση στον τελικό η Γναφάκη (video)
screenshot

Εξαιρετική κούρσα έκανε στον ημιτελικό των 400 μ. εμπόδια, έστω κι αν δεν πέρασε στον τελικό.

Κάτι παραπάνω από ικανοποιητική ήταν η παρουσία της Δήμητρας Γναφάκη στον ημιτελικό των 400 μ. εμπόδια, στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στίβου στο Μόναχο.

Η αθλήτρια του Μιχάλη Μανουσάκη, παρότι έτρεξε στον πρώτο διάδρομο έκανε πολύ καλή κούρσα και κατάφερε να τερματίσει στην τέταρτη θέση της σειράς της σε 56.14 και να βελτιώσει για δεύτερη φορά σε ένα 24ωρο το ατομικό της ρεκόρ. Η αθλήτρια έδειξε πως αν ήταν σε εξωτερικό διάδρομο θα ήταν σε θέση να διεκδικήσει μια επίδοση κάτω από τα 56.00 και μια θέση ψηλότερα.

Η Γναφάκη έκανε φέτος πολύ καλές και σταθερές εμφανίσεις και κατάφερε στον κορυφαίο αγώνα της για φέτος να παρουσιαστεί στην καλύτερη δυνατή κατάσταση.

Η 25χρονη είναι η τρίτη καλύτερη Ελληνίδα όλων των εποχών πίσω από την Φανή Χαλκιά (52.77) και στην Χριστίνα Χαντζή (55.94).

Ο «τελικός της χρονιάς» στην Μπολόνια για τον Παναθηναϊκό AKTOR - Η ώρα και το κανάλι
Σεπόλια: Ένοχος για βιασμό, αθώος για εμπορία ο Ηλίας Μίχος - Αθώα για μαστροπεία η μητέρα
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Βίρτους - Παναθηναϊκός AKTOR και Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
Λέστερ: Απολύθηκε ο προπονητής της γυναικείας ομάδας λόγω σχέσης με παίκτρια