Α1 Πόλο Γυναικών: Χωρίς νικητή το «θρίλερ» ΠΑΟΚ - Νηρέας Χαλανδρίου, 9-9

Ισόπαλο 9-9 έληξε το εξ’ αναβολής ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής της Α1 Πόλο Γυναικών που πραγματοποιήθηκε στο Ποσειδώνιο, με τον ΠΑΟΚ και τον Νηρέα Χαλανδρίου να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις.

Ο ΠΑΟΚ πήρε τον πρώτο βαθμό στο πρωτάθλημα, ενώ ο Νηρέας Χαλανδρίου έχει 4 βαθμούς.

Στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε και με δυο γκολ διαφορά (3-1, 4-2) αλλά οι φιλοξενούμενες (που παρατάχθηκαν με 12 παίκτριες) ισοφάρισαν και στη συνέχεια προηγήθηκαν 5-4 με τέρμα της Πηνελόπης Κόλλια.

Στην επανάληψη, η ομάδα της Θεσσαλονίκης ισοφάρισε 6:37 από τη λήξη του τρίτου οκτάλεπτου με την Δέσποινα Φραγκιά, η οποία σημείωσε τέσσερα τέρματα στο παιχνίδι, και μέχρι το τέλος καμία ομάδα δεν ξέφυγε στο σκορ. Στα 2:17 προηγήθηκε ο Νηρέας Χαλανδρίου 9-8 με την Κόλλια και πάλι και ισοφάρισε ο ΠΑΟΚ στο τελικό 9-9 με την Φραγκιά στο 1:59.

ΠΑΟΚ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 9-9

Τα οκτάλεπτα: 3-2, 1-3, 3-1, 2-3

ΠΑΟΚ (Πάνος Βέργος): Φορίδου, Γραικού, Ακιλμπάγιεβα 1, Ασκερίδου, Ταυρίδου, Μυτάκη, Λαμπρούση, Κάιζερ 1, Φραγκιά 4, Ντώνα,  Λασκαρίδου 3, Μανίκα, Μαλού, Παρασκευοπούλου, Στόγιου.

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Νίκος Καραμάνης): Πουλοπούλου, Δασκαλάκη, Παπαφιλίππου, Γιαμπασάκου 2, Κονταλέξη 1, Κόλλια 2, Μπινιάρη 2, Κωνσταντοπούλου 2, Ρουσάκη, Κακλή, Ψικάκου, Αρβανιτάκη.

Διαιτητές: Κυράνης, Ποσποτίκης

Αλυτάρχης: Γιώργος Βορδούνας