Φοίνικας Σύρου: Το πάλεψε αλλά λύγισε κόντρα στην Λέουβεν

Παρότι το πάλεψε ο Φοίνικας Σύρου τελικά λύγισε από την Λέουβεν για τη φάση των «32» του CEV Cup

Άγγιξε την υπέρβαση ενώ έμοιαζε χαμένος ο Φοίνικας που ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα απέναντι στη Λέουβεν (3-1) αλλά δεν μπόρεσε να κατακτήσει και το χρυσό σετ στη Σύρο, γνωρίζοντας πικρό αποκλεισμό στις λεπτομέρειες και συγκεκριμένα στο χρυσό σετ.

Οι Συριανοί χρειάζονταν νίκη με 3-0 ή 3-1 για να στείλουν την πρόκριση στο «χρυσό σετ», μετά την «καθαρή» νίκη των Βέλγων στο πρώτο ματς.

Και κάπως έτσι πήγε το ματς. Στο χρυσό σετ, όμως, οι Βέλγοι ανέβασαν ξανά ρυθμό, κράτησαν τα ηνία του σκορ και καθάρισαν το ματς με 15-13.

Τα σετ: 21-25, 25-17, 25-15, 25-17, χρυσό σετ: 13-15

Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή