Στέφανος Τσιτσιπάς: Τα highlights και τα… γερμανικά! (videos)

Δείτε πως ο Στέφανος Τσιτσιπάς νίκησε 2-1 σετ τον Κρίστιαν Γκάριν και προκρίθηκε στον τελικό του Hamburg European Open αλλά και την ατάκα του Έλληνα τενίστα στα γερμανικά που ξεσήκωσε τους πάντες στο Αμβούργο.

Σε έναν ανατρεπτικό και άκρως θεαματικό ημιτελικό ο Στέφανος Τσιτσιπάς κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο του, Κρίστιαν Γκάριν, και με 2-1 σετ προκρίθηκε στον αυριανό (13:00) τελικό του Hamburg European Open, σε 2 ώρες και 16 λεπτά!

Ο Έλληνας τενίστας στον τελικό θα αναμετρηθεί με τον 22χρονο Ρώσο, Αντρέι Ρούμπλεφ, μετά τη νίκη του Σαββάτου. Τις τελευταίες ώρες έχει γίνει viral ένα βίντεο με τον Στέφανο Τσιτσιπά να μιλάει… γερμανικά και να ξεσηκώνει τους πάντες στο Αμβούργο.

Δείτε τα highlights της νίκης του Τσιτσιπά και τα… γερμανικά του

Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους