Ζέστη και υγρασία «έλιωσαν» την αιθέρια Εζενί (videos+photos)

Πρόωρο τέλος στη φιλοδοξία της πανέμορφης Εζενί Μπουσάρ να δώσει το «παρών» στα ημιτελικά ενός τουρνουά γκραν –σλαμ έβαλαν τα ξημερώματα σήμερα η Εκατερίνα Μακάρονα αλλά και η τρομερή ζέστη και υγρασία που επικρατούσε στο γήπεδο στο Φλάσινγκ Μίντοους.

Ο 20χρονη Καναδή τενίστρια πάλεψε μεν αλλά τελικά λύγισε 7-6 , 6-4 σετ  στον αγώνα του U.S Open κόντρα στην έμπειρη Ρωσίδα αντίπαλο της με την τρομερή όμως υγρασία και τους 38 βαθμούς να επηρεάζουν έντονα το παιχνίδι της πρώτης στο γήπεδο Λουίς Άρμστρονγκ.

1409609894317 wps 66 epa04380095 Eugenie Bouch  1409609892585 Image galleryImage epa04380068 Eugenie Bouch copy

Το πρώτο σετ κρίθηκε μετά από 50 λεπτά αγώνα ενώ στα μέσα του 2ου η νεαρή βορειαμερικανίδα ζήτησε ιατρικό τάιμ –άουτ.

1409609547875 wps 54 epa04380069 Eugenie Bouch

Με τους γυμναστές να τρέχουν κοντά της για να τρίξουν πάγο στα χέρια και τα πόδια της ενώ έλεγξαν και την πίεση του αίματος της. Για λίγες στιγμές έμοιαζε η Μπουσάρ να αδυνατεί να συνεχίσει αλλά παρόλα αυτά δεν το έβαλε κάτω για να παλέψει για τη νίκη .

1409610068613 Image galleryImage Eugenie Bouchard of Canad copy  1409610070399 wps 67 NEW YORK NY SEPTEMBER 01

Δεν τα κατάφερε όμως  και με δυσκολία συγκατούσε μετά το τέλος τα δάκρυα της ενώ από την άλλη η περιχαρής Μακάροβα ήταν αυτή που εξασφάλισε το εισιτήριο της πρόκρισης  για τα προημιτελικά του  Αμερικανικού Όπεν από αυτό τον συναρπαστικό αγώνα.

Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι