Ανανέωσε ο Οικονομάκης

Στην ομάδα χάντμπολ του Κύδωνα Χανίων θα συνεχίσει την προπονητική του καριέρα και τη νέα αγωνιστική περίοδο, ο Μάνος Οικονομάκης.

O Μάνος Οικονομάκης θα ηγείται της ομάδας χάντμπολ του Κύδωνα Χανίων και την ερχόμενη αγωνιστική περίοδο. Ο κόουτς της κρητικής ομάδας με δηλώσεις του στο σάιτ της Ομοσπονδίας, είπε: «Είναι πολύ δύσκολα οικονομικά τα πράγματα. Φέτος, θα δουλέψουμε μόνο  με Έλληνες αθλητές. Θα χρησιμοποιήσω και νεότερους σε ηλικία, θα «ανακατέψω  την τράπουλα», θα δώσω ευκαιρίες σε πολλούς αθλητές και σε κάποιους άλλους θα αλλάξω θέση. Σχετικά με την προετοιμασία, για 12 ακόμα ημέρες θα συνεχιστούν οι προπονήσεις στον στίβο για την φυσική κατάσταση της ομάδας, ενώ σε 3-4 ημέρες από σήμερα, η ομάδα θα ξεκινήσει και τις προπονήσεις μέσα στο γήπεδο».

NBA: Πιο σκληροί οι Μάβερικς σε επεισοδιακό ματς, θυρίαρχοι Τίμπεργουλφς – Δείτε τα highlights
NBA: Ήττα των Μπακς σε τρομερό ματς, 2-1 οι Πέισερς! – Ξανά εκτός ο Γιάννης Αντετοκούνμπο
Λιγότερους διεθνείς αγώνες θέλει η Premier League
Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη