Super League: Η βαθμολογία πριν τις «μάχες» του Big 4 - Κερδισμένος ο Άρης

Super League: Ο Άρης ήταν η μοναδική ομάδα που κέρδισε στις αναμετρήσεις που έγιναν το Σάββατο (11/11) για την πρώτη μέρα της 11ης αγωνιστικής.

Την πρώτη του εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε ο Άρης επικρατώντας 2-0 του Βόλου στο Πανθεσσαλικό. Οι «κίτρινοι» του Άκη Μάντζιου έδειξαν αντίδραση μετά την σοκαριστική εντός έδρας ήττα 3-1 από τον Ατρόμητο, την προηγούμενη αγωνιστική και πήραν το «τρίποντο», το οποίο τους έδωσε την ευκαιρία να ανέβουν στην 5η θέση με 17 βαθμούς, δύο περισσότερους από τη Λαμία, η οποία δοκιμάζεται την Κυριακή (12/11) κόντρα στην ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια.

Από την άλλη, αυτή ήταν η έκτη ήττα της ομάδας της Μαγνησίας στις πρώτες 10 αγωνιστικές, με αποτέλεσμα να παραμένει στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με 6 βαθμούς, όσους έχει και ο Παναιτωλικός, που την Κυριακή (12/11) θα παίξει κόντρα στον ΠΑΟΚ στην Τούμπα.

Ο Πανσερραϊκός βρέθηκε μία... ανάσα από ένα μεγάλο «διπλό» στο Περιστέρι, ωστόσο, στις καθυστερήσεις ο Ατρόμητος βρήκε την… απάντηση και απέφυγε την ήττα, παραχωρώντας ισοπαλία 1-1.

Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία έφτασε στην… πηγή και ήταν ελάχιστα λεπτά πριν… γευτεί το «νερό» της νίκης, αφού μέχρι το 93ο λεπτό είχε το προβάδισμα 1-0 από το τέρμα του Χατζηστραβού (40’) όμως, το «συγκρότημα» του Σάσα Ίλιτς κράτησε το αήττητο σερί του, με τον ίδιο στον πάγκο, χάρις σε κεφαλιά του Αντζιέλσκι στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η πρώτη «μάχη» της 11ης αγωνιστικής της Super League στο Ηράκλειο, καθώς ΟΦΗ και ΠΑΣ Γιάννινα έμειναν στο 1-1, με αποτέλεσμα να μοιραστούν από έναν βαθμό. Έτσι, οι Κρητικοί είναι πλέον στην 7η θέση με 13 βαθμούς, έχοντας ένα ματς περισσότερο, τη στιγμή που οι Ηπειρώτες έφτασαν τους 7 και ανέβηκαν στην 12η θέση.