Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας Novibet: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 1-0: Άνοιξε το σκορ ο Μουκουντί (vids)

Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας Novibet: Η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ στο Πανθεσσαλικό Στάδιο με τον Αρόλντ Μουκουντί.

ΑΕΚ - ΠΑΟΚ. Προβάδισμα από νωρίς στον τελικό Κυπέλλου Ελλάδας Novibet πήρε η Ένωση κόντρα στον «Δικέφαλο του Βορρά». Δράστης… ήταν ο Αρόλντ Μουκουντί, έπειτα από φάση διαρκείας στα καρέ του Ντομινίκ Κοτάρσκι.

Συγκεκριμένα, ήταν το 27ο λεπτό όταν η ΑΕΚ κέρδισε φάουλ από τα αριστερά της επίθεσης. Ο Ελίασον ήταν αυτός που εκτέλεσε τη στημένη φάση, οι αμυντικοί του ΠΑΟΚ δεν κατάφεραν να διώξουν άμεσα και ο Αρόλντ Μουκουντί που ήταν στην περιοχή, με πλασέ, νίκησε τον Κοτάρσκι και έγραψε το 1-0.

Δείτε το γκολ:

Νωρίτερα, στο 13ο λεπτό, ο Τσίτσαν Στάνκοβιτς είχε κρατήσει «όρθια» την Ένωση, όταν απέκρουσε το κοντινό σουτ του Σάστρε, μέσα από την περιοχή.