ΠΑΣ Γιάννινα: Φιλική πεντάρα επί του Αχέροντα

Ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε του Αχέροντα Καναλακίου με 5-0 σε φιλική αναμέτρηση την Τέταρτη.

Φιλικό ξεμούδιασμα περιλάμβανε το πρόγραμμα της Τετάρτης για τον ΠΑΣ Γιάννινα, καθώς έπαιξε με τον Αχέροντα Καναλακίου, επικρατώντας 5-0.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα και προηγήθηκε με τον Παντελάκη, ο οποίος με κεφαλιά μετά από σέντρα του Μορέιρα στο 37' λεπτό, έκανε το 1-0, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Η ομάδα από τα Γιάννενα σε διάστημα εννιά λεπτών σκόραρε ακόμη τρία γκολ στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου, με τον Μίνα (51’), τον Καραγιάννη (54’) και τον Μορέιρα (61’) να ανεβάζουν το σκορ στο 4-0. Με το δεύτερο προσωπικό γκολ του ο Μορέιρα στο 79' λεπτό, διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

ΠΑΣ Γιάννινα (Ηρακλής Μεταξάς): Σούλης, Οικονομόπουλος, Καραγιάννης, Παντελάκης, Ρίζος, Καραχάλιος, Σιόντης, Τριάδης, Κύρκος, Μίνα, Μορέιρα.

Έπαιξαν και οι Αθανασίου, Κάργας, Πίρσμαν, Γκαρντάφσκι, Σνάιντερ,Μιλιντσεάνου και Ντομίνγκεθ.

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου (Βαγγέλης Τζιάρρας): Πατσιούρας, Καπίας, Ντατίδης, Κωνσταντίνου, Παπανίκου,Εμβραίζογλου, Πότσης,Κωσταμένας, Νικολάου, Πόγιας, Ροβίνας.

Έπαιξαν και οι Βλάχος, Μπαλαούρας, Φράγκος, Θεοδωράκης, Σακκάς, Ζδράβος, Βασιλειάδης, Ζιάκας, Κυριάκης,Τσούτσης, Ροβίνας, Βέρμπης, Γεωργίου, Καραμποΐκης.

Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ