Αστέρας Τρίπολης-Άρης 2-1: Τα highlights της αστεράτης ανατροπής (photos+video)

Δείτε πως ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε του Άρη 2-1, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Μια από τις σημαντικότερες νίκες της σεζόν πανηγύρισε ο Αστέρας Τρίπολης, καθώς επικράτησε 2-1 του Άρη. Οι «κίτρινοι» ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκαν με τον Μάνο, αλλά οι Αρκάδες βελτίωσαν σημαντικά την απόδοσή τους μετά το 60’.

Αρχικά ο Κρέσπι ισοφάρισε και 4 λεπτά αργότερα ο Ριέρα ολοκλήρωσε την ανατροπή, για το τελικό 2-1 υπέρ του Αστέρα. Αυτή είναι η πέμπτη σερί νίκη των Αρκάδων στο πρωτάθλημα και η πρώτη επί ομάδας που βρίσκεται ψηλότερα από εκείνους στη βαθμολογία.

Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα από το «Θ. Κολοκοτρώνης»…