Λαμία - Αστέρας Τρίπολης: Απάντησαν οι Φθιώτες με… Ντέλετιτς (video)

Λαμία - Αστέρας Τρίπολης: Ο Μίλος Ντέλετιτς ισοφάρισε για τη Λαμία σε 1-1 το ματς με τον Αστέρα Τρίπολης.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, η Λαμία κέρδισε πέναλτι στο παιχνίδι με τον Αστέρα. Στο 50’ ο Μουνάφο μάρκαρε αντικανονικά τον Ντέλετιτς που ετοιμαζόταν να γίνει επικίνδυνος μέσα στην περιοχή.

Ο διαιτητής Τσαγκαράκης έδειξε το σημείο του πέναλτι, αλλά η συνεννόηση με το VAR για το αν η παράβαση είναι εντός ή εκτός περιοχής τον ανάγκασαν να πάει να δει ο ίδιος τη φάση.

Τελικά επέμεινε στην απόφασή του και ο Ντέλετιτς μετά από έξι λεπτά νίκησε τον Παπαδόπουλο από την άσπρη βούλα για το 1-1. Ο Σέρβος δεν πανηγύρισε το γκολ, καθώς πέρυσι αγωνιζόταν στους Αρκάδες.