Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΣ Γιάννινα 1-2: Απόδραση με ξέσπασμα (videos+photos)

Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΣ Γιάννινα: Τη νίκη με 2-1 πήραν οι φιλοξενούμενοι στον εξ αναβολής αγώνα για την 1η αγωνιστική της Super League

Σε ένα παιχνίδι που εξελίχθηκε σε ροντέο ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε του Απόλλωνα Σμύρνης εκτός έδρας με 2-1 για την εξ αναβολής αναμέτρηση της πρώτης αγωνιστικής της Super League.

Ο Παμλίδης ήταν αρκετά δραστήριος και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 44' με ωραία κεφαλιά μετά από... φωτοβολίδα του Κριζμάν στο δοκάρι του Κώτσαρη, 4' μετά ο Ελευθεριάδης έπειτα από τρομερή προσπάθεια του Πίρσον έγραψε το 2-0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Παράσχος έριξε στην αναμέτρηση τον Μουνιέ με τον Γάλλο να κάνει αισθητή την παρουσία του, καθώς κέρδισε πέναλτι στο 50' όταν και ανατράπηκε από τον Κάργα, ωστόσο ο Φατιόν έστειλε τη μπάλα αρκετά άουτ.

Η αναμέτρηση στα τελευταία λεπτά έγινε... ροντέο με τον Απόλλωνα να μειώνει με τον Ιωαννίδη στο 82ο λεπτό και τον ΠΑΣ να γλιτώνει την ισοφάριση στο τελευταίο λεπτό όταν ο Χουτεσιώτης έκανε έμμεσο, αλλά απέκρουσε το σουτ του Ντάουντα για να δώσει το πρώτο τρίποντο στην ομάδα του για φέτος.

Ολλανδία: Το σήκωσε η PSV Αϊντχόφεν
Premier League: Τεσσάρα της Λίβερπουλ στην Τότεναμ
Παναθηναϊκός: Έτοιμος να φορέσει "πράσινα" ο Μπάλντοκ!
Πυγμαχία: Ο Κανέλο Άλβαρες «γκρέμισε» τον Μουνγκούια και διατήρησε τους τίτλους (vid)