Ατρόμητος-Παναιτωλικός 2-2: Τι ματσάρα Μανά μου (photos)

Οι Αγρινιώτες έβαλαν δύσκολα στους Περιστεριώτες.

Συγκλονιστικό παιχνίδι έγινε στο δεύτερο ημίχρονο στο Περιστέρι, όπου Ατρόμητος και Παναιτωλικός αναδείχτηκαν ισόπαλοι 2-2. Ο Ενσικουλού άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 50’, αλλά στη συνέχεια ο Μανά με δύο γκολ ανέτρεψε το σκηνικό και στο 83’ ο Μούγιακιτς ισοφάρισε σε 2-2.

Πολύ νωθρά ξεκίνησε το παιχνίδι στο Περιστέρι, καθώς στο πρώτο 20λεπτο Ατρόμητος και Παναιτωλικός δεν δημιούργησαν επικίνδυνες φάσεις, αν και οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή της μπάλας. Οι Περιστεριώτες ανέβασαν στροφές στη συνέχεια και αύξησαν την πίεσή τους, και στο 20’ το σουτ του Ενσικουλού πέρασε άουτ. Η αντίδραση του Παναιτωλικού ήρθε στο 35’, όταν ο Ουίλιαν βρέθηκε σε θέση βολής από πάσα του Μοράρ, αλλά το σουτ του πέρασε άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ατρόμητος μπήκε πιο δυνατά και στο 50’ ο Ενσικουλού, μετά από σέντρα του Κουλούρη, έκανε το σουτ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Ο ρυθμός στο παιχνίδι έπεσε στη συνέχεια, ωστόσο μετά το 65’ πήρε φωτιά. Στο 68’ ο Μάντσον έχασε μια μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο, αλλά στο επόμενο λεπτό ο Μανά πέτυχε το 1-1. Πριν προλάβουν οι γηπεδούχοι να συνέλθουν, ο Μανά και πάλι με εξαιρετικό τρόπο πέτυχε στο 77’ το 1-2.

Ο Κάναντι αντέδρασε άμεσα και έκανε άμεσα τις τρεις αλλαγές, και στο 83’ ο Μούγιακιτς από κοντά ισοφάρισε σε 2-2. Στα τελευταία λεπτά ο Ατρόμητος έψαξε το γκολ της νίκης, με τον Παναιτωλικό να προσπαθεί να κρατήσει τον εκτός έδρας βαθμό και τελικά το παιχνίδι έληξε 2-2.

Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Μέγιερι, Κιβρακίδης, Χατζηισαΐας (80’ Ούμπιντες), Μπουσούλατζιτς, Ενσικουλού (78’ Κωτσόπουλος), Καρασαλίδης, Μάντσον, Κουλούρης, Μπρούνο (78’ Μούγιακιτς), Ρισβάνης, Γιαννούλης.

Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Άργκους (88’ Αμαράλ), Λουσέρο, Μαρινάκης, Λιάβας, Μαλής, Ουίλιαν (90+3’ Γκούγκα), Μοράρ, Μάνα, Τσοκάκης, Μάζουρεκ (85’ Μιχάι).

Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)