Ολυμπιακός: Τα… γκάζια Λεμονή με Κέρκυρα!

Έντονες ήταν οι παρατηρήσεις του Τάκη Λεμονή προς τους παίκτες του Ολυμπιακού στο ημίχρονο της αναμέτρησης με την Κέρκυρα.

Οι «Φαίακες» είχαν πάρει το προβάδισμα από το 16ο λεπτό με το τέρμα του Γρομητσάρη και οι «ερυθρόλευκοι» παρά τις προσπάθειες που έκαναν, δεν κατάφεραν να βρουν ουσιαστικά τους διαδρόμους προς την εστία του Γιαννακόπουλου, δίνοντας την ευκαιρία στους γηπεδούχους να πάνε μπροστά στο σκορ στην ανάπαυλα του παιχνιδιού.

Μάλιστα, ο Τάκης Λεμονής ήταν… έξαλλος με την εικόνα των παικτών του στον αγωνιστικό χώρο του Σταδίου της Κέρκυρας και σύμφωνα με την «Live Sport» θέλησε να… ξυπνήσει τους ποδοσφαιριστές του, κάνοντας έντονες παρατηρήσεις στους «ερυθρόλευκους».

«Ξυπνήστε και μπείτε να το γυρίσετε, δεν είναι εικόνα αυτή! Παίζετε σαν να μην θέλετε να νικήσουμε. Δεν είναι δυνατόν να δεχόμαστε τέτοιο γκολ. Να ξέρετε ότι θα αλλάξω πρόσωπα και σχήμα», ήταν μεταξύ άλλων τα λόγια του 57χρονου προπονητή.

Γλιτώνει τη χρεοκοπία ο Μπόρις Μπέκερ
Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1