Καλλιθέα-Ολυμπιακός Β': Αποχώρησαν στο ημίχρονο οι «ερυθρόλευκοι», διαμαρτυρόμενοι για τη διαιτησία

Ο Ολυμπιακός Β' δεν κατέβηκε στο δεύτερο ημίχρονο του ματς με την Καλλιθέα, διαμαρτυρόμενος για εις βάρος του διαιτητικές αποφάσεις!

Ο Ολυμπιακός Β΄ «φωνάζει» για τη διαιτησία του παιχνιδιού κόντρα στην Καλλιθέα, με τους ανθρώπους της ομάδας του Πειραιά να αποφασίζουν να μην βγουν να παίξουν στο δεύτερο ημίχρονο!

Συγκεκριμένα στο ημίχρονο της αναμέτρησης, υπήρξε ένταση στα αποδυτήρια και οι «ερυθρόλευκοι» αποφάσισαν να φύγουν, διαμαρτυρόμενοι για ένα γκολ τους που ακυρώθηκε (για χέρι, σε αυτογκόλ της Καλλιθέας).

Ο Ολυμπιακός είχε προηγηθεί με 0-1, αλλά η Καλλιθέα ανέτρεψε το σκορ πριν το ημίχρονο, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το υπέρ της 2-1.

Ο διαιτητής της αναμέτρησης περίμενε για 5 λεπτά μήπως και μπουν στο γήπεδο οι παίκτες των Πειραιωτών και αρχίσει το δεύτερο ημίχρονο. Αυτό δεν συνέβη και έτσι στις 16:43 έκλεισε το Φύλλο Αγώνα.

Φυσικά, αυτή η κίνηση δεν είναι πρωτόγνωρη για ομάδα του Ολυμπιακού, καθώς κάτι ανάλογο είχε πράξει η ομάδα μπάσκετ, με αποτέλεσμα να υποβιβαστεί στην Α2, σε μια κατάμαυρη σελίδα στην ιστορία του συλλόγου του Πειραιά.