Φυντάνης: «Να είμαστε όλοι στα πλέι άουτ»

Στις απουσίες που αντιμετωπίζει σε κάθε ματς ο Ηρακλής Ψαχνών στάθηκε μετά την ισοπαλία 0-0 με τον Αχαρναϊκό ο τεχνικός των Ευβοιωτών

Ικανοποιημένος από τον βαθμό της ισοπαλίας στην αναμέτρηση με τον Αχαρναϊκό στο Μενίδι (0-0) έμεινε ο Ηλίας Φυντάνης στον Ηρακλή Ψαχνών, δίνοντας ιδιαίτερη έμφαση στο γεγονός πως η ομάδα του έχει ταλαιπωρηθεί ιδιαίτερα από απουσίες.

«Είχαμε να αντιμετωπίσουμε έναν δύσκολο αντίπαλο που δεν δέχεται εύκολα γκολ και για αυτό βασικό μας μέλημα ήταν να πάρουμε τουλάχιστον τον βαθμό. Φανήκαμε τυχεροί στην φάση του πέναλτι. Στο πρώτο ημίχρονο κάναμε προσπάθεια να είμαστε σταθεροί στις γραμμές μας και στο δεύτερο ημίχρονο βγήκαμε δειλά, δειλά μπροστά. Η θέση μας ήταν δύσκολη επειδή μας κυνηγούν ομάδες από πίσω, αλλά με αυτή την ισοπαλία πετύχαμε τον πρώτο μας στόχο που ήταν η είσοδος στα μπαράζ. Μέχρι τώρα δεν έχουμε καταφέρει να έχουμε 18 παίκετς σε κάποιο από τους αγώνες μας. Θα δουλέψουμε και ελπίζω να καταφέρουμε να είμαστε όλοι εντάξει για τα πλέι άουτ» επεσήμανε μεταξύ άλλων ο Φυντάνης.

Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας
Στο Βερολίνο, με στάση Βελιγράδι, θα είναι… ωραία!
Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον