Παντελής: «Δεν έχουμε να φοβηθούμε τίποτα»

Ποδοσφαιρική αδικία χαρακτήρισε την ήττα της ομάδας του με 1-0 από τον Απόλλωνα Σμύρνης ο τεχνικός της Καλλιθέας

Ικανοποιημένος από την εμφάνιση της Καλλιθέας αλλά απογοητευμένος από την ήττα με 1-0 στη Ριζούπολη από τον Απόλλωνα Σμύρνης  εμφανίστηκε ο Νίκος Παντελής μετά το τέλος του αγώνα.

«Συγχαρητήρια στον Απόλλωνα για τη νίκη, αλλά θεωρώ ότι πρόκειται για μια ποδοσφαιρική αδικία. Με την εμφάνιση που κάναμε θα είμαστε στεναχωρημένοι ακόμη και με την ισοπαλία. Μπήκαμε μουδιασμένα και κόντρα στη ροή του ματς, σε μια ανύποπτη στιγμή, βρεθήκαμε πίσω στο σκορ. Δεν ήμασταν καλοί στο πρώτο ημίχρονο. Αλλά στο δεύτερο είχαμε ολοκληρωτική υπεροχή, κλασικές ευκαιρίες, μας έλειψε μόνο το γκολ. Εάν συνεχίσουμε έτσι δεν θα φοβηθούμε τίποτα. Αυτό είναι το ποδόσφαιρο. Η εμφάνιση αυτή είναι παρακαταθήκη για το μέλλον. Επί των ημερών μου αυτό ήταν ένα από τα καλύτερα παιχνίδια. Είμαι υπερήφανος για την απόδοση της ομάδας στο δεύτερο ημίχρονο» ανέφερε στη συνέντευξη Τύπου ο Παντελής.