Με ψηλά το κεφάλι η Λάρισα, 2-1 την Καλλιθέα

Με θετικό τρόπο έκλεισε τη φετινή σεζόν η Λάρισα η οποία επικράτησε 2-1 της Καλλιθέας στον Κάμπο.

Μπορεί ο βασικός στόχος της Λάρισας να ήταν τουλάχιστον η είσοδός της στα play-off ανόδου, ωστόσο αυτός δεν επετεύχθη. Στην τελευταία αγωνιστική της Football League έκανε το καθήκον της, επικρατώντας 2-1 της Καλλιθέας.

Όλα συνέβησαν στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης. Στο 85’ η Λάρισα άνοιξε το σκορ με τέρμα του Φράνκου, για να έρθει η ισοφάριση από τον Μαρουκάκη στο 93’. Ωστόσο, ένα λεπτό αργότερα ο Φράνκου με το δεύτερό του τέρμα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΛΑΡΙΣΑ: Μάλτζαρης, Παπαγεωργίου, Γκαλίτσιος, Καρακώστας, Παγώνης (54’ Φράνκου), Πότσι, Καρανίκας, Πόνσε, Χασομέρης, Κρητικός (64’ Τσίγκας), Κρητικός (46’ Δεινόπαπας).
ΚΑΛΛΙΘΕΑ: Κατσούλης, Ατματσίδης (78’ Δρόσος), Ρουσάκης (89’ Θεολόγου), Πίκολο, Αρβανίτης, Τρεκαρίτσι (84’ Σεμπέκος), Φαγιέ, Ντακόλ, Βιγιαρέχο, Μαρουκάκης, Χατζόπουλος.

Παναθηναϊκός Aktor: Σλούκας σημαίνει… Final-4
Παναθηναϊκός Aktor: Τα 11 +1 Final-4 του “τριφυλλιού”
Στο Βερολίνο θα είναι ωραία με το 7ο παρέα -Οι "πράσινοι" επέστρεψαν στο Final-4