Σαρωτική η Ζάκυνθος, 3-0 τον Εθνικό Σιδηροκάστρου

Τους φιλάθλους της που βρέθηκαν στο γήπεδο για να την στηρίξουν αποζημίωσε η Ζάκυνθος, η οποία φιλοδώρησε με τρία τέρματα τον Εθνικό Σιδηροκάστρου.

Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε ο Ψάρρης στο 22ο λεπτό μετά από πάσα του Πετράκη. Τα τέρματα για τους γηπεδούχους διπλασίασε ο ίδιος παίκτης με πέναλτι στο 44’ και το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Μενίκου στο 65ο λεπτό.

ΑΠΣ Ζάκυνθος: Λειβαδιώτης, Πετράκος, Στασινόπουλος Δ., Καρύδης, Τσολακούδης, Γαβριηλίδης, Ψάρρης (70΄ Πρίφτης), Γκίκας (56΄ Τσορμπατζίδης), Μενίκου, Κερμενίδης (42΄ λ.τρ. Σολομωνίδης), Γιαλαμής

Εθνικός Σιδηροκάστρου: Κουτογλίδης, Ιωαννίδης, Φιλιππίδης, Πασχαλούδης, Γκάγκας, Τσεμπερίδης, Γεωργιάδης (46΄ Μπαστάνης Γ.), Ρόβας, Παρούκας (66΄ Κωνσταντινίδης), Παπαστεργίου (46΄ Πετρίδης), Μουτεσίδης

Αλόνσο: «Όλοι θέλουν να νικήσουν τη Λεβερκούζεν»