Εύκολα ο Φωστήρας, 2-0 την Επισκοπή

Ένας εξαιρετικός Φωστήρας στον πρώτο ημίχρονο κέρδισε την Επισκοπή (παρουσία Γ. Βαρδινογιάννη) με 2-0 στο Δημοτικό γήπεδο του Ταύρου.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Δωροβίνη στο 34ο λεπτό και διπλασίασαν τα τερματά του στο 74ο με σουτ του Κάμπα. Αρκετά νεύρα στον αγωνιστικό χώρομε τον Μποτωνάκη και τον Ρουμπάκη να αποβάλλονται μεταξύ 35' και 50'.

Φωστήρας (Θύμιος Γεωργούλης): Μπότος, Κόπελας, Τσώνης, Παραράς, Πεταυράκης, Τσαγκαράκης (86' Μπούκουρης), Μπούμπας, Δωροβίνης, Στάμος, Βαβάτσικος (67' Κούτρος), Κάμπας (82' Μπιλίτσης).

Επισκοπή (Γιώτης Σταματόπουλος): Καλογεράκης, Σουμπασάκης, Ψωμάς, Ρουμπάκης, Δελήμπασης, Ταχματζίδης (88’ Μαραθιανός), Φρατζεσκάκης, Τζέκος (64’ Τριαντάφυλλος), Κοζανίδης, Τριχάκης (58’ Πρωτογεράκης).

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι