Πανηλειακός: Ικανοποιημένος ο Γιαννακόπουλος

Ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παικτών του Πανηλειακού παρά το γεγονός ότι δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη κόντρα στην Καλαμάτα (1-1), έμεινε ο Στέλιος Γιαννακόπουλος.

«Ευχαριστώ τον κ. Μπένο για τα καλά του λόγια και ανταποδίδω τις ευχές για καλή επιτυχία επίσης. Στο αγωνιστικό κομμάτι, είχε από ένα ημίχρονο η κάθε ομάδα. Φάγαμε νωρίς ένα "κρύο" γκολ, και παρότι είχαμε επισημάνει με τα παιδιά, από πριν το ματς, ότι στη μπάλα γίνονται κι αυτά, δε μπορέσαμε να αντιδράσουμε και πέσαμε ψυχολογικά χάνοντας τη ...γη κάτω από τα πόδια μας ως το τέλος του ημιχρόνου περίπου (που κάναμε μια επικίνδυνη φάση στο 44').

Στο δεύτερο ημίχρονο ανεβήκαμε. Συνολικά θεωρώ ότι στο διάστημα αυτό δείξαμε το 50% μόνο από την ποιότητα μας σαν ομάδα, που ξέρω ότι έχουμε. Είχαμε ένα γκολ, είχαμε δοκάρι, είχαμε στην ίδια φάση κι άλλη ευκαιρία, ρισκάραμε κι άλλο με την πάροδο του χρόνου, φτάνοντας να παίξουμε μέχρι και με τρία φορ μαζί, συν τους δυο πλάγιους, πέντε επιθετικούς συνολικά, για κάποιο διάστημα, αλλά τελικά δεν ήταν κι αυτό αρκετό για ένα γκολ ακόμα. Από την προσπάθεια μας είμαι ευχαριστημένος. Θέλαμε τη νίκη για πολλούς λόγους, αλλά δεν ήρθε. Υπολογίζω και το άγχος της πρεμιέρας για τη νεανική ομάδα μας. Και στο σημείο αυτό θέλω να πω ότι είναι υπερβολικός ο κανονισμός της υποχρεωτικής συμμετοχής τριών μικρών, κάτι που έχουν πει και πολλοί άλλοι προπονητές - σ.σ. συμφώνησε κι ο Γ. Μπένος στο σημείο αυτό - και πρέπει να το δουν οι αρμόδιοι. Εμείς οι προπονητές θέλουμε πρώτοι να αναδεικνύουμε μικρούς, αλλά αυτός ο κανονισμός είναι υπερβολικός, και συνήθως μας δένει τα χέρια, ή στην ενδεκάδα ή κυρίως στις αλλαγές.

Είμαι ικανοποιημένος κι από τον κόσμο, την παρουσία του και τη βοήθεια του. Τους θέλουμε συνεχώς κοντά μας. Η βοήθεια τους είναι πάντα, πολύ μεγάλη για όλους μας στην ομάδα. Συνεχίζουμε τη δουλειά, κάθε ματς είναι και μάθημα για μένα, να κρατάω τα θετικά και να διορθώνω τα αρνητικά. Τώρα στρέφουμε την προσοχή στο άλλο μεγάλο ματς την Τετάρτη με την Παναχαϊκή για το Κύπελλο», ήταν τα λόγια του προπονητή του Πανηλειακού.

Λιγότερους διεθνείς αγώνες θέλει η Premier League
Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη