Ο Απόλλων τη νίκη, ο ΠΦΟ Πανόπουλου τις εντυπώσεις

Για ένα ημίχρονο ήταν καλός ο Απόλλων Σμύρνης και επικράτησε του ΠΦΟ Πανόπουλου 1-0 σε φιλικό στη Ριζούπολη.

Αρκετά παράπονα θα πρέπει να έχει από τους παίκτες του ο Αλέκος Βοσνιάδης με την εικόνα που έδειξαν την Τετάρτη (19/09) το απόγευμα στο γήπεδο της Ριζούπολης και στο φιλικό με τον ΠΦΟ Πανόπουλου. Οι «κυανόλευκοι» στο πρώτο ημίχρονο ήταν τυχεροί που δεν βρέθηκαν πίσω στο σκορ, με τον τεχνικό της «Ελαφράς Ταξιαρχίας» να προχωρά σε οκτώ αλλαγές στην ανάπαυλα.

Το αγωνιστικό πρόσωπο του Απόλλωνα βελτιώθηκε κάπως στο δεύτερο 45λεπτο και τελικά ήρθε η νίκη με 1-0 χάρη σε γκολ του Μανιά στο 67’ έπειτα από συνεργασία των Διαμαντίδη, Καραμαλίκη και ασίστ του τελευταίου.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Κοτταράς, Δημογιάννης, Κρουσταλέλης, Κύργιας, Παπαδιώτης, Ντουτσαρίδης, Αντωνόπουλος, Κορώνης, Τομαράς, Καραχάλιος, Μανιάς. Στο δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησαν οι: Κοτταράς, Κωνσταντίνου, Χιντζίδης, Κύργιας, Ιασωνίδης, Τσεμπερίδης, Καμαρά, Τσιλιγκίρης, Μανιάς (80' Βαλαώρας), Διαμαντίδης, Καραμαλίκης.

ΠΦΟ ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΥ: Αλεξανδρόπουλος (46' Γερακάρης), Πουταχίδης (68' Δημητρόπουλος), Βατσής, Μοσχογιάννης, Θωνιάτης (86' Μπακάλης), Δαβουρλής, Μπρης (80' Σίνος), Φούφουλας, Αράπογλου (46' Αναμουρλίδης), Μπράβος, Παναγιωτόπουλος (75' Καρατζανίδης).